BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2717
mod_vvisit_counterWczoraj3425
mod_vvisit_counterW tym tygodniu8916
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień26317
mod_vvisit_counterObecny miesiąc163696
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc184687
mod_vvisit_counterŁącznie5311765

Online (20 minut temu): 53
Twój IP: 3.233.239.102
,
Dzisiaj: Mar 31, 2020
Nowe przedsięwzięcie – DZIENNY DOM „SENIOR – WIGOR” w Książnicach Małych dla mieszkańców naszej gminy PDF Print
Wednesday, 19 August 2015 06:55
W dniu 5 sierpnia 2015r. z rąk Premier Ewy Kopacz i Ministra Pracy i Polityki Społecznej Władysława Kosiniaka – Kamysz Wójt Gminy Koszyce Stanisław Rybak otrzymał list gratulacyjny, informujący, że Gmina Koszyce uzyskała dofinansowanie na utworzenie dziennego Domu „SENIOR WIGOR”  w ramach Rządowego Programu Wieloletniego „Senior – Wigor” na lata 2015-2020 edycja 2015.
 
Gmina Koszyce jest jednym z 9 samorządów województwa małopolskiego i jedną z 119 gmin w całej Polsce, która otrzymała dofinansowanie na utworzenie Domu Dziennego Pobytu dla osób starszych 60+ w ramach Programu „Senior – Wigor”.

Program „Senior – Wigor” czyli tworzenie domów dziennego pobytu  zainicjowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej to połączenie uniwersytetu trzeciego wieku, klubu seniora, biblioteki i gabinetu rehabilitacyjnego.  Główny cel to w szczególności  zapewnienie wsparcia seniorom (osobom nieaktywnym zawodowo w wieku 60+) poprzez umożliwienie korzystania z oferty na rzecz społecznej aktywizacji, w tym oferty prozdrowotnej, obejmującej także usługi w zakresie aktywności ruchowej lub kinezyterapii, edukacyjnej, kulturalnej, rekreacyjnej i opiekuńczej, w zależności od potrzeb stwierdzonych w środowisku lokalnym. W ramach Programu przewiduje się udostępnienie seniorom infrastruktury pozwalającej na aktywne spędzanie czasu wolnego, a także zaktywizowanie i zaangażowanie seniorów w działania samopomocowe i na rzecz środowiska lokalnego.

W  dniu 8 czerwca 2015r. przez Ministerstwo ogłoszony został otwarty konkurs na najlepsze projekty dofinansowane ze środków programu „Senior – Wigor”. Gmina Koszyce złożyła ofertę wraz z diagnozą potrzeb lokalnych wśród grupy wiekowej 60+, kosztorysem inwestorskim planowanego remontu budynku przeznaczonego na ten cel (świetlica wiejska  w Książnicach Małych), pierwszymi pozwoleniami i harmonogramami prac. Oferta nasza spotkała się z  pozytywnym oddźwiękiem i  rozpatrzono ją pozytywnie. Zgodnie z podpisaną już umową otrzymamy środki finansowe z przeznaczeniem na remont i dostosowanie budynku do standardów domu dziennego pobytu wraz z odpowiednim wyposażeniem (80% całej inwestycji). Pozostała kwota inwestycji to wkład własny gminy.

Gmina Koszyce w dniu 5 sierpnia br. ogłosiła przetarg nieograniczony na wykonanie niniejszej zadania. Liczymy, że od września ruszy remont, a od grudnia lub stycznia rozpocznie swoją działalność Dzienny Dom „Senior – Wigor”.

Działalność bieżąca Dziennego Domu „Senior-WIGOR” w Książnicach Małych polegać będzie na realizacji podstawowych usług mających na celu udzielanie pomocy w czynnościach dnia codziennego, na zapewnieniu minimum jednego gorącego posiłku oraz innych usług wspomagających, dostosowanych do potrzeb seniorów. Dzienny Dom „SENIOR-WIGOR”  zapewniał będzie  8-godzinną ofertę usług w dniach od poniedziałku do piątku. Podstawowy zakres usług świadczonych przez Dzienny Dom „Senior-WIGOR” to w szczególności usługi: socjalne, w tym posiłek, edukacyjne, kulturalno-oświatowe, aktywności ruchowej lub kinezyterapii, sportowo-rekreacyjne, aktywizujące społecznie (w tym wolontariat międzypokoleniowy), terapii zajęciowej. Wyspecjalizowana kadra, która zostanie  zatrudniona  w Dziennym Domu „Senior – Wigor” to: fizjoterapeuta, pielęgniarka, dietetyk, animator zajęć. Wszystkie pomieszczenia dostosowane będą do potrzeb osób starszych w tym niepełnosprawnych.
 
 
 
ATTACHMENTS TITLE
FILEFILE SIZE
DOWNLOAD THIS FILE (List gratulacyjny.pdf)List gratulacyjny.pdf240 Kb
 

Szukaj

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Formularze do pobrania

Formularze do pobrania

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Dobry Start 300 dla ucznia

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl