BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1908
mod_vvisit_counterWczoraj1736
mod_vvisit_counterW tym tygodniu3644
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień14035
mod_vvisit_counterObecny miesiąc45864
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc53553
mod_vvisit_counterŁącznie6644139

Online (20 minut temu): 45
Twój IP: 3.230.144.31
,
Dzisiaj: Wrz 27, 2021
O ornitologii, sowach i ich życiu w Muzeum Ziemi Koszyckiej PDF Drukuj Email
piątek, 04 marca 2016 19:19

3 marca Muzeum Ziemi Koszyckiej zorganizowało spotkanie z ornitologiem – animatorem przyrody Michałem Molickim. Tematem spotkania był wykład o życiu sów.

Pan Michał bardzo ciekawie mówił o życiu, zwyczajach i występowaniu sów. Swoje opowiadanie o sowach ilustrował własnoręcznie wykonanymi modelami tych ptaków. Pokazał także wypluwki sów, z których można się wiele dowiedzieć o ich pożywieniu, pokazał też wypreparowaną czaszkę i nogę tego ptaka. Mówiąc o poszczególnych gatunkach sów prezentował nagrania z ich głosem. Michał Molicki zaprosił uczestników spotkania do wzięcia udziału w organizowanych przez siebie wycieczkach ornitologicznych. Harmonogram wycieczek będzie zamieszczony w najbliższym numerze Gazety Koszyckiej.

 

Słuchaczami wykładu byli studenci Koszyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na koniec prezes UTW Ireneusz Pokigo zaprosił studentów na zwiedzanie Domu Dziennego Senior - WIGOR w Książnicach Małych w dniu 10 marca. Dyrektor Muzeum Stanisław Szymański zaprosił do udziału w konkursie recytatorskim pt. „Pan Tadeusz czyli Ostatni zajazd na Litwie, Historia szlachecka z roku 1811 i 1812 w dwunastu księgach”, który odbędzie się 16 marca br.

Zdjęcia