BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1831
mod_vvisit_counterWczoraj1736
mod_vvisit_counterW tym tygodniu3567
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień14035
mod_vvisit_counterObecny miesiąc45787
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc53553
mod_vvisit_counterŁącznie6644062

Online (20 minut temu): 33
Twój IP: 3.230.144.31
,
Dzisiaj: Wrz 27, 2021
Impreza kulturalna w Muzeum PDF Drukuj Email
środa, 08 czerwca 2016 09:49

5 czerwca w Muzeum Ziemi Koszyckiej odbyła się impreza kulturalna na której program złożyły się:

 

· Promocja książki wydanej przez gminę Koszyce pt. „Jestem z Wami…”, będącej zbiorem artykułów p. Grażyny Iwanickiej, które ukazały się na przestrzeni lat w Gazecie Koszyckiej.

· Otwarcie wystaw – plenerowej i planszowej pt. „Podróże z aniołami”, p. Eugeniusza Molskiego.

· Koncert pt. „Czar operetki, urok musicalu” w wykonaniu artystów Operetki Śląskiej Anny Jakiesz-Błasiak i Mikołaja Króla.

Autorka książki Grażyna Iwanicka podziękowała Stanisławowi Rybakowi - Wójtowi Gminy Koszyce za wydanie książki, dyrekcji Muzeum za promocję. Następnie mówiła o genezie powstania książki, swojej wieloletniej współpracy z Gazetą Koszycką. Pokrótce omówiła treść książki grupując zawarte w niej artykuły na: dzieje osób i rodzin żyjących w gminie Koszyce, historie obiektów na terenie gminy, artykuły wykraczające swą tematyką poza rejon Koszyc oraz artykuły o tematyce osobistej. Autorka dużo miejsca poświęciła fotografiom zawartym w książce, które w wielu przypadkach były inspiracją do napisania artykułów. Niektóre z tych fotografii prezentowane były na ekranie podczas jej wypowiedzi.

W kolejnym punkcie programu malarz – rzeźbiarz Eugeniusz Molski dokonał otwarcia wystawy malarstwa i rzeźby ogrodowej prezentowanej w Muzeum, zatytułowanej „Podróże z aniołem”. Artysta opowiadał o swojej twórczości, wystawach prezentowanych w różnych miejscach na świecie. Jego opowieści ilustrowane były prezentacją multimedialną.

Na zakończenie programu odbył się koncert wokalny zatytułowany „Czar operetki, urok musicalu” w wykonaniu artystów Operetki Śląskiej - Anny Jakiesz-Błasiak i Mikołaja Króla. Artyści w bardzo różnorodnym programie poprowadzili publiczność poprzez świat opery, operetki, musicalu prezentując słynne arie, utwory operetkowe i piosenki z musicali. W sumie wykonali 21 utworów. Wspaniałymi głosami, pięknymi strojami z epoki oraz ciekawym repertuarem oczarowali koszycką publiczność.

Zdjęcia

Wystawa