BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj195
mod_vvisit_counterWczoraj5365
mod_vvisit_counterW tym tygodniu5560
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień38634
mod_vvisit_counterObecny miesiąc87350
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc126007
mod_vvisit_counterŁącznie4112857

Online (20 minut temu): 18
Twój IP: 3.94.196.192
,
Dzisiaj: Cze 17, 2019
Inauguracja czwartego roku działalności Koszyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku PDF Drukuj Email
piątek, 21 października 2016 12:44

W dniu 10 października 2016 roku o godz. 10 w sali wystawienniczo-konferencyjnej Muzem Ziemi Koszyckiej im. S. Boducha  odbyła się podniosła uroczystość inauguracji  czwartego  roku akademickiego Stowarzyszenia Koszyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.  Na wstępie, po powstaniu wszystkich obecnych,  nastąpiło odśpiewanie podniosłego, a zarazem radosnego hymnu studentów Gaudeamus igitur.

Uroczystość zaszczycili swą obecnością dostojni goście:  Posłanka na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej  VII kadencji  Pani   Elżbieta Achinger,  Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, a zarazem Ordynator Oddziału Pulmonologii Szpitala w Proszowicach Pan Wojciech Skucha,  Starosta Proszowicki Pan Grzegorz Pióro, Przewodniczący Rady Gminy Koszyce Pan Tadeusz Nawrot, Inspektor ds organizacji pozarządowych Urzędu Gminy Koszyce Pani Monika Molenda,  Proboszcz Parafii Koszyce ks. Jarosław Stanoch.  Uroczystości przewodniczył , w tym  powitał przybyłych gości i studentów  Prezes Stowarzyszenia Pan Ireneusz Pokigo.  W swym wystąpieniu podziękował szczególnie Pani Poseł za wielkie zaangażowanie w rozwój i uatrakcyjnienie działalności Uniwersytetu, za pozyskiwanie sponsorów różnych form aktywności seniorów, za mądre i atrakcyjne krzewienie patriotyzmu narodowego i lokalnego.

W kolejnym punkcie posiedzenia Wiceprezes Zarządu Pani Urszula Kucharska przedstawiła szczegółowe sprawozdanie z działalności Uniwersytetu w roku akademickim 2015/2016, w tym i z działalności Sekcji Rowerowej.

Następnie kolejno zwracali się do studentów goście , w tym m.in.  Pani Elżbieta Achinger przedstawiła zakres pomocy dla tutejszego Uniwersytetu w formie wykładów, szkoleń, a nawet nieodpłatnych biletów na spektakl do teatru, zapowiedziała występ wielickiego chóru Camerata w sezonie zimowym w tutejszym Muzeum.Wszyscy goście złożyli studentom najlepsze życzenia, zapowiedzieli dołożenie wszelkich starań, by przyczynić się do poszerzenia i uatrakcyjnienia działalności Uniwersytetu.

HARMONOGRAM zajęć UTW w okresie październik – grudzień 2016:

 

Data i godz

Temat

Miejsce i prowadzący

20.10.16

10:00

Wykład o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza połączony z występem laureatów konkursu recytatorskiego

Muzeum

Pani Krystyna Szymańska

30.10.16

15:00

Wyjazd do teatru na spektakl pt: „Arszenik i stare koronki”

Wyjazd spod „Jokera”

10.11.16

10:00

Wykład na temat : „Historia sztuki w zarysie”

Muzeum

Pani M. Łanuszka

17.11.16.

15:00

Wykład na temat: „Religie świata”

Muzeum

Pani H.Mol

24.11.16.

10:00

Wykład na temat: Zdrowe żywienie”

Muzeum

Pani E. Achinger

8.12.16

10:00

Wykład na temat: „Początki chrześcijaństwa”

Muzeum

Pan A. Bienias

15.12.16.

10:00

Wykład na temat: „Sekrety fotografowania”

Muzeum

Pan R.Stojek

 

Zdjęcia

 

Szukaj

System Powiadamiania

Bezpłatna Aplikacja

Blisko

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Biuro Obsługi Klienta

Formularze do pobrania

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Dobry Start 300 dla ucznia

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl