BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj312
mod_vvisit_counterWczoraj2102
mod_vvisit_counterW tym tygodniu10118
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień12767
mod_vvisit_counterObecny miesiąc42365
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc65406
mod_vvisit_counterŁącznie2369062

Online (20 minut temu): 19
Twój IP: 54.224.230.51
,
Dzisiaj: Wrz 22, 2017
Seniorzy w Teatrze PDF Drukuj Email

W niedzielę 30 października 2016r grupa czterdzieściorga studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Koszycach udała się autokarem do Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie na spektakl pod tytułem: „Arszenik i stare koronki” . Ta czarna komedia autorstwa amerykańskiego dramatopisarza Josepha Kesselringa została napisana ponad siedemdziesiąt lat temu i ciągle jest wystawiana na scenach całego świata. W latach czterdziestych ub. wieku biła rekordy popularności w teatrach na Broadwayu, w Polsce grana w wielu teatrach, w tym w reżyserii m.in. wielkiego Adama Hanuszkiewicza.

Wspaniałe kreacje dwóch nobliwych sióstr, ale i morderczyń stworzyły – występujące gościnnie w Teatrze Słowackiego – wspaniałe gwiazdy scen krakowskich: Anna Polony w roli Abby i Urszula Popiel w roli młodszej siostry Marty. W ciekawą postać ich bratanka, trochę szalonego Teddy`ego, któremu wciąż wydaje się, że jest Napoleonem Bonaparte , wcielił się Sławomir Rokita. Właśnie w dniu 30 października świętował jubileusz czterdziestopięciolecia pracy aktorskiej i przez cały czas w jednym teatrze – Teatrze im. J. Słowackiego. Z tej okazji jeden z jego kolegów odczytał - napisaną przez zespół aktorski – okolicznościową laudację wierszem, bez patosu, ale za to z dużym poczuciem humoru. Specjalne podziękowanie złożył jubilatowi dyrektor teatru, a od kolegów i koleżanek były kwiaty i prezenty.

Po zakończeniu spektaklu widownia urządziła aktorom owację na stojąco, a największa gwiazda spektaklu Anna Polony otrzymała specjalny bukiet kwiatów.

Darmowe bilety na spektakl – sposobem tylko sobie znanym – zapewniła seniorom Pani Poseł ELŻBIETA ACHINGER, za co seniorzy są jej niezmiernie wdzięczni.