BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj163
mod_vvisit_counterWczoraj5365
mod_vvisit_counterW tym tygodniu5528
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień38634
mod_vvisit_counterObecny miesiąc87318
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc126007
mod_vvisit_counterŁącznie4112825

Online (20 minut temu): 15
Twój IP: 3.94.196.192
,
Dzisiaj: Cze 17, 2019
Seniorzy w Teatrze PDF Drukuj Email
czwartek, 03 listopada 2016 13:37

W niedzielę 30 października 2016r grupa czterdzieściorga studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Koszycach udała się autokarem do Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie na spektakl pod tytułem: „Arszenik i stare koronki” . Ta czarna komedia autorstwa amerykańskiego dramatopisarza Josepha Kesselringa została napisana ponad siedemdziesiąt lat temu i ciągle jest wystawiana na scenach całego świata. W latach czterdziestych ub. wieku biła rekordy popularności w teatrach na Broadwayu, w Polsce grana w wielu teatrach, w tym w reżyserii m.in. wielkiego Adama Hanuszkiewicza.

Wspaniałe kreacje dwóch nobliwych sióstr, ale i morderczyń stworzyły – występujące gościnnie w Teatrze Słowackiego – wspaniałe gwiazdy scen krakowskich: Anna Polony w roli Abby i Urszula Popiel w roli młodszej siostry Marty. W ciekawą postać ich bratanka, trochę szalonego Teddy`ego, któremu wciąż wydaje się, że jest Napoleonem Bonaparte , wcielił się Sławomir Rokita. Właśnie w dniu 30 października świętował jubileusz czterdziestopięciolecia pracy aktorskiej i przez cały czas w jednym teatrze – Teatrze im. J. Słowackiego. Z tej okazji jeden z jego kolegów odczytał - napisaną przez zespół aktorski – okolicznościową laudację wierszem, bez patosu, ale za to z dużym poczuciem humoru. Specjalne podziękowanie złożył jubilatowi dyrektor teatru, a od kolegów i koleżanek były kwiaty i prezenty.

Po zakończeniu spektaklu widownia urządziła aktorom owację na stojąco, a największa gwiazda spektaklu Anna Polony otrzymała specjalny bukiet kwiatów.

Darmowe bilety na spektakl – sposobem tylko sobie znanym – zapewniła seniorom Pani Poseł ELŻBIETA ACHINGER, za co seniorzy są jej niezmiernie wdzięczni.

 

Szukaj

System Powiadamiania

Bezpłatna Aplikacja

Blisko

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Biuro Obsługi Klienta

Formularze do pobrania

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Dobry Start 300 dla ucznia

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl