BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1790
mod_vvisit_counterWczoraj2101
mod_vvisit_counterW tym tygodniu14116
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień16635
mod_vvisit_counterObecny miesiąc45680
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc56839
mod_vvisit_counterŁącznie2429216

Online (20 minut temu): 28
Twój IP: 54.224.50.28
,
Dzisiaj: Paź 21, 2017
Uzyskaliśmy dofinansowanie w ramach RPO województwa małopolskiego – działanie 10.1.3 Edukacja w szkołach prowadzących kształcenie ogólne. Tytuł Projektu „Od najmłodszych lat zdobywamy świat!” Wartość projektu 725 995,00 złotych PDF Drukuj Email

Gmina Koszyce (partner projektu) wspólnie z Fundacją na rzecz rozwoju Społeczeństwa, Tolerancji, Integracji, Wolności, Edukacji, Kultury z Warszawy (lider projektu) w miesiącu wrześniu 2016 roku przygotowała wniosek na konkurs z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego nr RPMP.10.01.03-IP.01-12-032/16 w odpowiedzi na który do instytucji wdrażającej – Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości wpłynęło 169 wniosków o dofinansowanie. Łączna kwota wnioskowanego dofinansowania w złożonych projektach wynosiła 227 525 753,97 zł co stanowiło 429,17% alokacji przewidzianej w ramach niniejszego konkursu.

W dniu 28 marca 2017 roku, Uchwałą nr 477/17, Zarząd Województwa Małopolskiego dokonał wyboru do dofinansowania 86 pozytywnie ocenionych projektów, umieszczonych na liście podstawowej, złożonych w ramach przedmiotowego konkursu. W pierwszej dwudziestce wybranych do dofinansowania wniosków - na pozycji 17- znalazł się projekt pod nazwą „Od najmłodszych lat zdobywamy świat!” którego odbiorcami są uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum z Centrum Oświatowego w Koszycach.

Głównym celem projektu jest :

A. Rozwijanie u dzieci i młodzieży kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy w zakresie przedmiotów przyrodniczych i matematyki oraz kompetencji informatycznych

B. Rozwój kompetencji i umiejętności zawodowych nauczycieli w zakresie wykorzystania nowoczesnych narzędzi oraz technologii informacyjnych i komunikacyjnych, nauczania w obszarze przedmiotów przyrodniczych i matematyki oraz pracy metodą eksperymentu

C. Wyrównywanie dysproporcji edukacyjnych uczniów w zakresie kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy oraz właściwych postaw/umiejętności (kreatywności, innowacyjności oraz pracy zespołowej) poprzez pomoc stypendialną

Wskaźniki kluczowe projektu to m.in:

Liczba nauczycieli, którzy uzyskali kwalifikacje lub nabyli kompetencje po opuszczeniu programu - 25

Liczba uczniów, którzy nabyli kompetencje kluczowe po opuszczeniu programu-180

Liczba szkół i placówek systemu oświaty wykorzystujących sprzęt TIK do prowadzenia zajęć edukacyjnych-2

Liczba szkół, w których pracownie przedmiotowe wykorzystują doposażenie do prowadzenia zajęć edukacyjnych-2

Projekt został przygotowany na lata szkolne 2017/2018 oraz 2018/2019 i zakłada realizację dodatkowych zajęć z matematyki, przyrody oraz nauki programowania dla klas I-III; zajęć z matematyki, przyrody, programowania dla klas IV-VI oraz zajęć z matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii, programowania dla klas gimnazjalnych. Ponadto w ramach projektu zostanie zakupione nowoczesne wyposażenie do sal przedmiotowych, udzielonych zostanie 42 stypendia dla uczniów Centrum Oświatowego zaś nauczyciele wezmą udział w szkoleniach na temat poszukiwania nowych, efektywnych metod i form pracy adekwatnych do potrzeb i możliwości rozwojowych dzieci w każdym wieku szkolnym z wykorzystaniem narzędzi TIK.

Wartość projektu 725 995,00 złotych z czego kwotę dofinansowania stanowi 689 259,00 złotych.

 

Szukaj

KSAG

Koszycka Strefa Aktywności Gospodarczej

Biuro Obsługi Petenta

Formularze do pobrania

Rodzina 500 plus

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl