BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj350
mod_vvisit_counterWczoraj897
mod_vvisit_counterW tym tygodniu3164
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień5201
mod_vvisit_counterObecny miesiąc19595
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc64603
mod_vvisit_counterŁącznie3255408

Online (20 minut temu): 12
Twój IP: 54.198.205.153
,
Dzisiaj: Wrz 26, 2018
Uzyskaliśmy dofinansowanie w ramach RPO województwa małopolskiego – działanie 10.1.3 Edukacja w szkołach prowadzących kształcenie ogólne. Tytuł Projektu „Od najmłodszych lat zdobywamy świat!” Wartość projektu 725 995,00 złotych PDF Drukuj Email
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 11:13

Gmina Koszyce (partner projektu) wspólnie z Fundacją na rzecz rozwoju Społeczeństwa, Tolerancji, Integracji, Wolności, Edukacji, Kultury z Warszawy (lider projektu) w miesiącu wrześniu 2016 roku przygotowała wniosek na konkurs z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego nr RPMP.10.01.03-IP.01-12-032/16 w odpowiedzi na który do instytucji wdrażającej – Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości wpłynęło 169 wniosków o dofinansowanie. Łączna kwota wnioskowanego dofinansowania w złożonych projektach wynosiła 227 525 753,97 zł co stanowiło 429,17% alokacji przewidzianej w ramach niniejszego konkursu.

W dniu 28 marca 2017 roku, Uchwałą nr 477/17, Zarząd Województwa Małopolskiego dokonał wyboru do dofinansowania 86 pozytywnie ocenionych projektów, umieszczonych na liście podstawowej, złożonych w ramach przedmiotowego konkursu. W pierwszej dwudziestce wybranych do dofinansowania wniosków - na pozycji 17- znalazł się projekt pod nazwą „Od najmłodszych lat zdobywamy świat!” którego odbiorcami są uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum z Centrum Oświatowego w Koszycach.

Głównym celem projektu jest :

A. Rozwijanie u dzieci i młodzieży kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy w zakresie przedmiotów przyrodniczych i matematyki oraz kompetencji informatycznych

B. Rozwój kompetencji i umiejętności zawodowych nauczycieli w zakresie wykorzystania nowoczesnych narzędzi oraz technologii informacyjnych i komunikacyjnych, nauczania w obszarze przedmiotów przyrodniczych i matematyki oraz pracy metodą eksperymentu

C. Wyrównywanie dysproporcji edukacyjnych uczniów w zakresie kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy oraz właściwych postaw/umiejętności (kreatywności, innowacyjności oraz pracy zespołowej) poprzez pomoc stypendialną

Wskaźniki kluczowe projektu to m.in:

Liczba nauczycieli, którzy uzyskali kwalifikacje lub nabyli kompetencje po opuszczeniu programu - 25

Liczba uczniów, którzy nabyli kompetencje kluczowe po opuszczeniu programu-180

Liczba szkół i placówek systemu oświaty wykorzystujących sprzęt TIK do prowadzenia zajęć edukacyjnych-2

Liczba szkół, w których pracownie przedmiotowe wykorzystują doposażenie do prowadzenia zajęć edukacyjnych-2

Projekt został przygotowany na lata szkolne 2017/2018 oraz 2018/2019 i zakłada realizację dodatkowych zajęć z matematyki, przyrody oraz nauki programowania dla klas I-III; zajęć z matematyki, przyrody, programowania dla klas IV-VI oraz zajęć z matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii, programowania dla klas gimnazjalnych. Ponadto w ramach projektu zostanie zakupione nowoczesne wyposażenie do sal przedmiotowych, udzielonych zostanie 42 stypendia dla uczniów Centrum Oświatowego zaś nauczyciele wezmą udział w szkoleniach na temat poszukiwania nowych, efektywnych metod i form pracy adekwatnych do potrzeb i możliwości rozwojowych dzieci w każdym wieku szkolnym z wykorzystaniem narzędzi TIK.

Wartość projektu 725 995,00 złotych z czego kwotę dofinansowania stanowi 689 259,00 złotych.

 

Szukaj

WYBORY 2018

Wybory Samorządowe 2018

 

 

 

 

 

Słowniczek Wyborczy

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Biuro Obsługi Petenta

Formularze do pobrania

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Dobry Start 300 dla ucznia

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl