BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj150
mod_vvisit_counterWczoraj2588
mod_vvisit_counterW tym tygodniu5047
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień15867
mod_vvisit_counterObecny miesiąc30186
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc72358
mod_vvisit_counterŁącznie5725750

Online (20 minut temu): 51
Twój IP: 3.226.97.214
,
Dzisiaj: Jul 14, 2020
Dzień Kobiet w Koszycach PDF Print E-mail
Monday, 08 March 2010 19:24

8 marca 2010r. w restauracji „Joker” w Koszycach z okazji  Międzynarodowego Dnia Kobiet odbyło się uroczyste spotkanie kobiet z gminy Koszyce.

Inicjatorem i organizatorem  spotkania był Wójt Gminy Koszyce – Stanisław Rybak.

Na zaproszenie Wójta przybyło ponad 100 kobiet reprezentujących różne środowiska: rady:  gminy i powiatu, sołtysów, związki emerytów – gminny i nauczycielski, rolników, nauczycieli, organizacje kobiece, stowarzyszenia, związki kombatanckie, rodziny wielodzietne, matki samotnie wychowujące dzieci, osoby niepełnosprawne.

Witając Panie, Wójt Gminy w swojej wypowiedzi nawiązał do sytuacji kobiet na wsi, podkreślając rolę kobiety w życiu rodzinnym i społecznym. Zapoznał z działaniami jakie gmina prowadzi aby poprawić warunki życia i pracy. Mówił m.in. o gospodarce wodno ściekowej, o prowadzonej obecnie inwestycji kanalizacyjnej a także o staraniach gminy o kompleksowe rozwiązanie tych spraw. Wiele uwagi poświęcił realizowanym przez gminę i szkoły projektom. Między innymi o dużym projekcie szkolnym pod nazwą „Być jak Kopernik” w którym uczestniczy duża grupa dzieci i młodzieży. Zachęcał też Panie do uczestnictwa w projektach, do których gmina się przygotowuje, a mianowicie:

Projekcie pod nazwą „Bądźmy aktywni w swoim środowisku” obejmującym prowadzenie szkoleń i kursów dla  30 mieszkańców ( rolników i domowników rolnika)  gminy Koszyce, w tym 15 kobiet i 15 mężczyzn, którego celem będzie podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności; rozwijanie własnych zainteresowań oraz integrowanie się mieszkańców wsi. Służyć temu będą kursy: Urządzanie i pielęgnowanie terenów zieleni na terenach wiejskich, Obsługa komputera od podstaw z modułem BHP i Kursu Pierwszej Pomocy, Zdrowo żyć i zdrowo się odżywiać, Kursu opiekunki społecznej, osób starszych i niepełnosprawnych z modułem BHP i Pierwszej Pomocy, Kursu ABC przedsiębiorczości – jak założyć własną firmę.

Projekcie „Kobiety i Rozwój” przeznaczonym dla liderek i animatorek społeczności lokalnych, dającym okazję do:

• spotkania się lokalnie działających kobiet z całej Polski,
• wymiany doświadczeń związanych z rozwiązywaniem lokalnych problemów,
• rozwijania siebie, zdobywania nowych umiejętności i wiedzy na rzecz rozwoju swoich społeczności,
• zapoznania się z dobrymi praktykami w zakresie lokalnej współpracy, planowania i pisania projektów społecznych i korzystania ze środków unijnych.

Swoje wystąpienie Wójt zakończył serdecznymi życzeniami dla Pań i wspólnym toastem. Podczas części towarzyskiej uczestniczki przy poczęstunku, wysłuchały koncertu zespołu wokalno – muzycznego pod kierunkiem Pana Janusza Lutego.

Zdjęcia

 

Szukaj

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Formularze do pobrania

Formularze do pobrania

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Dobry Start 300 dla ucznia

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl