BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1516
mod_vvisit_counterWczoraj2042
mod_vvisit_counterW tym tygodniu12686
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień20212
mod_vvisit_counterObecny miesiąc44472
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc94043
mod_vvisit_counterŁącznie3215682

Online (20 minut temu): 26
Twój IP: 54.196.73.22
,
Dzisiaj: Sie 16, 2018
Spotkanie z Wisłą PDF Drukuj Email
wtorek, 09 maja 2017 07:49

5 maja 2017 roku z inicjatywy Wójta Gminy Koszyce i Gminnej Biblioteki Publicznej w związku z Rokiem Rzeki Wisły, w Muzeum Ziemi Koszyckiej im. Stanisława Boducha w Koszycach odbył się wykład Przemysława Paska Prezesa Fundacji Ja Wisła.

Słuchaczami wykładu była młodzież koszyckiego gimnazjum oraz radni, sołtysi, przedstawiciele organizacji pozarządowych, strażacy, myśliwi, mieszkańcy gminy. Wykład poświęcony był zagadnieniu ożywienia brzegów Wisły z poruszeniem zagadnień ekologicznych. Zachowaniu czystości wód Wisły i jej brzegów. Ochrony flory, fauny zarówno wodnej jak i przybrzeżnej. Wykorzystaniu turystycznym Wisły, docenieniu jej potencjału, budowaniu nowej marki rzeki Wisły. Pan Przemysław bardzo ciekawie opowiadał również o historii wolnej żeglugi wiślanej, o uregulowanej Wiśle i profilu podłużnym Kaskady Górnej Wisły powyżej Krakowa.

Przemysław Pasek pasjonat i społecznik. Zaraził się miłością do rzek we wczesnym dzieciństwie. Przyciągnął warszawiaków nad Wisłę. Jego fundacja Ja Wisła organizuje tu rozmaite imprezy: rajdy rowerowe, spływy kajakowe, przejażdżki łodzią „Stwora”, koncerty na barce „Herbatnik”, projekcje filmów dokumentalnych pod mostem Łazienkowskim. Angażuje się w sprzątanie nadwiślańskich brzegów i znakuje znajdujące się w tym rejonie rezerwaty przyrody.

Celem Fundacja Ja Wisła jest ochrona dziedzictwa kulturowego i środowiska przyrodniczego Wisły oraz promocja takich zachowań i działań, które umożliwiają kontakt z rzeką w sposób nieniszczący przyrody, krajobrazu i środowiska. W sposób dający możliwość zrozumienia tej rzeki.

Wykładowi towarzyszyła wystawa haftu i koronek pt. „Brzegiem Wisły nić się wije” wypożyczona ze Stowarzyszenia Miłośników Tradycyjnego Rękodzieła Ludowego i Artystycznego „Lud-Art” działającego przy Muzeum Etnograficznym im. Seweryna Udzieli w Krakowie.

O prezentowanych na wystawie eksponatach opowiadała Pani Halina Dulemba - Wiceprezes Stowarzyszenia.

Organizatorem wystawy było Muzeum Ziemi Koszyckiej im. Stanisława Boducha w Koszycach. Wystawa potrwa do 5.06.2017 r.

Zdjęcia

 

 

 

Szukaj

KSAG

Koszycka Strefa Aktywności Gospodarczej

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Biuro Obsługi Petenta

Formularze do pobrania

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Dobry Start 300 dla ucznia

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl