BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj208
mod_vvisit_counterWczoraj2701
mod_vvisit_counterW tym tygodniu14185
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień24268
mod_vvisit_counterObecny miesiąc62513
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc63567
mod_vvisit_counterŁącznie2966480

Online (20 minut temu): 40
Twój IP: 54.80.68.137
,
Dzisiaj: Maj 25, 2018
Podsumowanie kolejnych lat wdrażania LSR Nadwiślańskiej Grupy Działania „E.O.CENOMA” PDF Drukuj Email
piątek, 07 lipca 2017 14:09

W listopadzie ubiegłego roku Nadwiślańska Grupa Działania „E.O.CENOMA” przeprowadziła pierwszy nabór wniosków w ramach zakresu podejmowanie działalności gospodarczej. Limit środków w ramach naboru wynosił 750 000 zł. Złożonych zostało łącznie 9 wniosków na łączna kwotę dofinansowania w wysokości 450 tyś zł. Wszystkie wnioski zostały złożone w terminie i miejscu wskazanym w ogłoszeniu o naborze i były zgodnie z LSR. Po przeprowadzonej ocenie zgodności operacji z kryteriami wyboru operacji, Rada Nadwiślańskiej Grupy Działania „E.O.CENOMA” podjęła decyzję o wybraniu do finansowania wszystkich złożonych wniosków. Operacje dotyczyły m.in.: podjęcia działalności gospodarczej w zakresie usług projektowych, architektonicznych, wytwarzania produktów stolarskich, pomiaru czasu na zawodach sportowych, usług fotografowania i filmu, usług szkolenia psów oraz rozpoczęcie działalności w branży turystycznej.

Pierwsi beneficjenci podpisali już umowy z Samorządem Województwa o przyznaniu pomocy. Niektórzy złożyli nawet wnioski o wypłatę I transzy. Niestety, nie wszyscy wnioskodawcy, których projekty zostały wybrane do finansowania przez LGD, podpisali umowy. Część wniosków o przyznanie pomocy pozostała bez rozpatrzenia.

Nadwiślańska Grupa Działania „E.O.CENOMA” w maju bieżącego roku ogłosiła kolejne nabory dla osób chcących podjąć działalność gospodarczą, tzw. PREMIE oraz dla osób prowadzących działalność, którzy chcą rozwinąć swoją firmę. Limit dostępnych środków w ramach naboru dla zakresu dotyczącego rozwoju działalności gospodarczej wynosił 900 tyś. zł, co pozwoliło dofinansować 9 operacji. Wysokość zaplanowanych środków dla osób podejmujących działalność gospodarczą w ramach naboru nr 2/2017 wynosiła 800 tyś zł.

W ramach przeprowadzonych naborów, do biura LGD wpłynęło łącznie 23 wnioski, z czego 10 operacji dotyczyło rozwoju działalności gospodarczej, a 13 – PREMII.

Podobnie jak w poprzednim naborze wnioski wpłynęły do biura w terminie i miejscu wskazanym w naborze, jednak w ramach rozwoju działalności gospodarczej jedna operacja była niezgodna z PROW na lata 2014-2020, a co się z tym wiąże, musiała zostać uznana za niezgodną z LSR.

Rada podjęła uchwały o dofinansowaniu 13 operacji w ramach zakresu dotyczącego zakładania działalności gospodarczej oraz 9 operacji w ramach rozwoju działalności.

Dokumentacja dotycząca naboru wniosków i oceny złożonych operacji została przekazana do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w dniu 3 lipca br. Obecnie trwa ocena A0 przeprowadzonego naboru, a następnie beneficjenci zostaną wezwani przez pracowników UMWM o przedstawienie ewentualnych wyjaśnień dotyczących realizacji operacji.

Nadwiślańska Grupa Działania „E.O.CENOMA” planuje końcem roku uruchomić nabory na środki niewykorzystane bądź powstałe z oszczędności po przeprowadzonych naborach na operacje z zakresu:

- zakładanie działalności gospodarczej,

-rozwój działalności gospodarczej.

Dodatkowo LGD obecnie ogłosiło nabory w ramach następujących zakresów:

- zachowanie dorobku historycznego, kulturowego oraz sakralnego obszaru LGD – pula środków 200 tyś. zł,

- budowa/remont/modernizacja/wyposażenie obiektów pozwalających na obsługę ruchu turystycznego i/lub promocja turystyki lokalnej – pula środków 600 tyś. zł,

- poprawa infrastruktury publicznej i przestrzennej służącej zaspokajaniu potrzeb kulturowych i społecznych – budżet w wysokości 650 tyś. zł.

Nasza LGD zakłada, iż do końca roku zostaną również przeprowadzone nabory w ramach projektów grantowych oraz operacji własnych.

Wnioski o przyznanie pomocy można będzie składać w biurze Nadwiślańskiej Grupy Działania „E.O.CENOMA”, ul. Rynek 4, 32-820 Szczurowa, w terminie wskazanym w ogłoszeniu o naborze.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i życzymy powodzenia.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz plik (zdj do informacji na strone.png)zdj do informacji na strone.png409 Kb
 

Szukaj

KSAG

Koszycka Strefa Aktywności Gospodarczej

Biuro Obsługi Petenta

Formularze do pobrania

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl