BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj530
mod_vvisit_counterWczoraj1832
mod_vvisit_counterW tym tygodniu2362
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień14095
mod_vvisit_counterObecny miesiąc48704
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc65406
mod_vvisit_counterŁącznie2375401

Online (20 minut temu): 27
Twój IP: 54.162.107.122
,
Dzisiaj: Wrz 25, 2017
Podsumowanie XV Sesji Rady Gminy Koszyce PDF Drukuj Email

W dniu 11 września odbyła się XV Sesja Rady Gminy Koszyce, w której uczestniczyło 15 radnych. Po otwarciu i stwierdzeniu prawomocności obrad przyjęto protokół z XIV Sesji Rady Gminy. Na wniosek Przewodniczącego Rady Gminy do porządku obrad został wprowadzony projekt uchwały w sprawie udzielenia Powiatowi Chojnickiemu pomocy finansowej w formie dotacji celowej na usuwanie skutków nawałnicy.

 

Wójt Gminy Koszyce podczas składania sprawozdania z działalności w okresie międzysesyjnym, wskazał jakie zadania z funduszu sołeckiego zostały już zrealizowane, jakie drogi zostały wykonane oraz jakie będą remontowane. Również w oświacie w bieżącym roku szkolnym będą realizowane projekty. Od lutego 2018 roku zacznie funkcjonować przedszkole w Książnicach Wielkich, a w Centrum Oświatowym w Koszycach uczniowie będą rozszerzać swoją wiedzę m.in. z zakresu przyrody, matematyki, języków obcych oraz edukacji ekonomicznej. Zajęcia z edukacji ekonomicznej będą prowadzić przedstawiciele banków oraz osoby specjalizujące się z zakresu ekonomii. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Koszycach przygotował wniosek na całoroczną opiekę dla dzieci i rodzin z różnymi dysfunkcjami społecznymi.. Jeżeli wniosek zostanie zatwierdzony, realizacja zadania będzie w przyszłym roku. Wkład własny gminy w tym projekcie wynosić będzie ok. 50 tys. zł, całość wniosku to kwota ok. 673 tys. zł. Oceniając funkcjonowanie placówek oświatowych, potrzeby organizacji pozarządowych, samorząd myśli o wybudowaniu sali widowiskowej w kompleksie Centrum Oświatowego w Koszycach. Pomysł ten jest na etapie koncepcji i wyboru optymalnych rozwiązań. Na koniec swojej wypowiedzi Wójt Gminy podziękował za zaangażowanie się sołtysów, organizacji, instytucji w organizację tegorocznych Dożynek Gminnych, które z powodu pogody nie odbyły się.

Po zakończeniu sprawozdania Wójta Gminy, radni przyjęli 13 uchwał w sprawach:

1. zmiany budżetu gminy na 2017 rok

2. zmiany wieloletniej prognozy finansowej Gminy Koszyce

3. wyrażenia woli na zabezpieczenie środków finansowych w budżecie 2018r. na przekazanie pomocy finansowej w formie dotacji celowej dla Powiatu Proszowickiego

4. przeprowadzenia na terenie Gminy Koszyce konsultacji społecznych dotyczących Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok

5. zmiany uchwały w sprawie utworzenia Dziennego Domu " Senior - WIGOR"

6. zmiany Statutu Dziennego Domu " Senior - WIGOR"

7. zmiany uchwały w sprawie ustalenia szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w Dziennym Domu " Senior - WIGOR"

8.przyjęcia Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Koszyce na lata 2017-2023

9. przekształcenia dotychczasowej sześcioletniej Szkoły Podstawowej im. Piotra Barylaka w Książnicach Wielkich w ośmioletnią Szkołę Podstawową im. Piotra Barylaka w Książnicach Wielkich

10. przekształcenia dotychczasowej sześcioletniej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Koszycach wchodzącej w skład Centrum Oświatowego w Koszycach w ośmioletnią Szkołę Podstawową im. Kornela Makuszyńskiego w Koszycach wchodzącą w skład Centrum Oświatowego w Koszycach\

11. stwierdzenia zakończenia działalności Gimnazjum im. Stanisława Wyspiańskiego w Centrum Oświatowym w Koszycach

12. zmian w Statucie Gminy Koszyce

13. udzielenia Powiatowi Chojnickiemu pomocy finansowej w formie dotacji celowej na usuwanie skutków nawałnicy