BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj383
mod_vvisit_counterWczoraj2889
mod_vvisit_counterW tym tygodniu9097
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień24268
mod_vvisit_counterObecny miesiąc57425
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc63567
mod_vvisit_counterŁącznie2961392

Online (20 minut temu): 39
Twój IP: 54.80.97.221
,
Dzisiaj: Maj 23, 2018
Podsumowanie XV Sesji Rady Gminy Koszyce PDF Drukuj Email
wtorek, 12 września 2017 12:14

W dniu 11 września odbyła się XV Sesja Rady Gminy Koszyce, w której uczestniczyło 15 radnych. Po otwarciu i stwierdzeniu prawomocności obrad przyjęto protokół z XIV Sesji Rady Gminy. Na wniosek Przewodniczącego Rady Gminy do porządku obrad został wprowadzony projekt uchwały w sprawie udzielenia Powiatowi Chojnickiemu pomocy finansowej w formie dotacji celowej na usuwanie skutków nawałnicy.

 

Wójt Gminy Koszyce podczas składania sprawozdania z działalności w okresie międzysesyjnym, wskazał jakie zadania z funduszu sołeckiego zostały już zrealizowane, jakie drogi zostały wykonane oraz jakie będą remontowane. Również w oświacie w bieżącym roku szkolnym będą realizowane projekty. Od lutego 2018 roku zacznie funkcjonować przedszkole w Książnicach Wielkich, a w Centrum Oświatowym w Koszycach uczniowie będą rozszerzać swoją wiedzę m.in. z zakresu przyrody, matematyki, języków obcych oraz edukacji ekonomicznej. Zajęcia z edukacji ekonomicznej będą prowadzić przedstawiciele banków oraz osoby specjalizujące się z zakresu ekonomii. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Koszycach przygotował wniosek na całoroczną opiekę dla dzieci i rodzin z różnymi dysfunkcjami społecznymi.. Jeżeli wniosek zostanie zatwierdzony, realizacja zadania będzie w przyszłym roku. Wkład własny gminy w tym projekcie wynosić będzie ok. 50 tys. zł, całość wniosku to kwota ok. 673 tys. zł. Oceniając funkcjonowanie placówek oświatowych, potrzeby organizacji pozarządowych, samorząd myśli o wybudowaniu sali widowiskowej w kompleksie Centrum Oświatowego w Koszycach. Pomysł ten jest na etapie koncepcji i wyboru optymalnych rozwiązań. Na koniec swojej wypowiedzi Wójt Gminy podziękował za zaangażowanie się sołtysów, organizacji, instytucji w organizację tegorocznych Dożynek Gminnych, które z powodu pogody nie odbyły się.

Po zakończeniu sprawozdania Wójta Gminy, radni przyjęli 13 uchwał w sprawach:

1. zmiany budżetu gminy na 2017 rok

2. zmiany wieloletniej prognozy finansowej Gminy Koszyce

3. wyrażenia woli na zabezpieczenie środków finansowych w budżecie 2018r. na przekazanie pomocy finansowej w formie dotacji celowej dla Powiatu Proszowickiego

4. przeprowadzenia na terenie Gminy Koszyce konsultacji społecznych dotyczących Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok

5. zmiany uchwały w sprawie utworzenia Dziennego Domu " Senior - WIGOR"

6. zmiany Statutu Dziennego Domu " Senior - WIGOR"

7. zmiany uchwały w sprawie ustalenia szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w Dziennym Domu " Senior - WIGOR"

8.przyjęcia Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Koszyce na lata 2017-2023

9. przekształcenia dotychczasowej sześcioletniej Szkoły Podstawowej im. Piotra Barylaka w Książnicach Wielkich w ośmioletnią Szkołę Podstawową im. Piotra Barylaka w Książnicach Wielkich

10. przekształcenia dotychczasowej sześcioletniej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Koszycach wchodzącej w skład Centrum Oświatowego w Koszycach w ośmioletnią Szkołę Podstawową im. Kornela Makuszyńskiego w Koszycach wchodzącą w skład Centrum Oświatowego w Koszycach\

11. stwierdzenia zakończenia działalności Gimnazjum im. Stanisława Wyspiańskiego w Centrum Oświatowym w Koszycach

12. zmian w Statucie Gminy Koszyce

13. udzielenia Powiatowi Chojnickiemu pomocy finansowej w formie dotacji celowej na usuwanie skutków nawałnicy

 

 

 

 

 

 

Szukaj

KSAG

Koszycka Strefa Aktywności Gospodarczej

Biuro Obsługi Petenta

Formularze do pobrania

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl