BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1664
mod_vvisit_counterWczoraj2761
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1664
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień26362
mod_vvisit_counterObecny miesiąc74252
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc23054
mod_vvisit_counterŁącznie3333119

Online (20 minut temu): 51
Twój IP: 54.158.208.189
,
Dzisiaj: Paź 21, 2018
Hubertus 2017 PDF Drukuj Email
wtorek, 24 października 2017 14:16

 Dla jeźdźców szanujących dziedzictwo, tradycję to idealna okazja, by złożyć hołd za udany sezon, okazać szacunek wspaniałej naturze, być blisko swoich kompanów, spędzić emocjonujące chwile w siodle. Organizowane jesienią święto to symboliczne zamknięcie sezonu. Obchodzone od połowy XV wieku było najpierw wielkim polowaniem, które z czasem przekształciło się w zbiorową pogoń za lisem. Obecnie lisa symbolizuje jeździec z lisim ogonem przypiętym do lewego ramienia. Kto trofeum zerwie, wygrywa i do następnego Hubertusa jest zwycięzcą gonitwy, a za rok – sam jest lisem.

Tegoroczna odsłona święta w gminie zorganizowana przez Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich Łapszów odbyła się 14 października na terenie Koszyckiej Strefy Aktywności Gospodarczej w Sokołowicach.

 Hubertus 2017 rozpoczął się od zbiórki jeźdźców i zaprzęgów konnych na placu targowym w Koszycach. Z ciekawością można było oglądać przejazd korowodu na Strefę  Gospodarczą w Sokołowicach.  Podczas imprezy nie zabrakło tradycyjnej gonitwy „ lisa”. Zwycięzcą pogoni za lisem został  porucznik Krzysztof Kiemlicz ze  Szwadronu Ułanów im. Józefa Piłsudskiego z Krakowa. Szwadron ten przygotował  również pokaz dla uczestników Hubertusa. Organizatorzy święta nie zapomnieli o najmłodszych miłośnikach konii - dla nich też odbyły konkursy z nagrodami. Na święto Hubertusa została przygotowana wystawa trofeów myśliwskich oraz degustacja potraw przygotowanych przez myśliwych oraz Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich Łapszów. Święto Hubertusa było dodatkową okazją do promowania aktywnego spędzania wolnego czasu. 

 


 Zdjęcia

 

 

 

Szukaj

WYBORY 2018

Wybory Samorządowe 2018

 

 

 

 

 

Słowniczek Wyborczy

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Biuro Obsługi Petenta

Formularze do pobrania

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Dobry Start 300 dla ucznia

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl