BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1325
mod_vvisit_counterWczoraj3316
mod_vvisit_counterW tym tygodniu8525
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień28604
mod_vvisit_counterObecny miesiąc54751
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc23054
mod_vvisit_counterŁącznie3313618

Online (20 minut temu): 15
Twój IP: 54.145.83.79
,
Dzisiaj: Paź 16, 2018
Wizyta Węgierskich Gości 2017 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 30 października 2017 11:20

W dniach od 27 do 30 października 2017 r. w Koszycach gościła delegacja samorządowa z miasta Derecske na Węgrzech w ramach kontynuowanej współpracy partnerskich miast. Przez kilka dni nasi goście w towarzystwie przedstawicieli: samorządu Gminy Koszyce, stowarzyszenia „Włostowice Przyszłość”, oraz mieszkańców – seniorów z Gminy Koszyce poznawali kulturę, tradycje i historię Koszyc a także odwiedzili Kraków – miasto Królów Polskich.

Wizyta naszych węgierskich przyjaciół rozpoczęła się dnia 27 października w godzinach późnowieczornych kiedy to delegacja na czele z Burmistrzem Panem Istvanem Bakó, zastępcą burmistrza Panią Aniko Racz wraz z mężem – pracownikiem kolei węgierskich, Panią Bekesine Kiss Gabriella – przewodniczącą Komisji kultury i edukacji wraz z mężem – przedsiębiorcą rolnym, oraz Państwem Szabo Sandor i Sandorne pracownikami podatkowo –administracyjnymi w urzędzie miasta Derecke oraz Panią Marią Helman – tłumaczem i przyjacielem obu miast partnerskich, przybyła do Koszyc.

Dnia 28 października 2017 roku rankiem delegacja zapoznała się z procesem przetwarzania osadu po ściekowego na nawóz Rabateks następnie wysłuchała prezentacji o osiągnieciach samorządu gminy Koszyce, odbyła rozmowy dwustronne na temat przyszłych wymian uczniów, organizacji NGO oraz wymieniła się pomysłami i rozwiązaniami w dziedzinie problemów występujących w obu miastach. W godzinach popołudniowych delegacja zapoznała się z historią gminy Koszyce zwiedzając Muzeum Ziemi Koszyckiej oraz wzięła udział w gminnych Obchodach Dnia Seniora. Stowarzyszenie Włostowice Przyszłość oraz Koszycka Spółdzielnia Socjalna zadbały o polskie smaki i podniebienia naszych gości zaś Szkoła Muzyczna i orkiestra salonowa Bel Canto dostarczyli im doznań artystycznych.

Trzeciego dnia po przyjeździe do Koszyc nasi goście uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Podczas wyjazdu zwiedzili podziemia krakowskiego Rynku, sukiennice, bazylikę Mariacką, katedrę na Wawelu, dziedzińce pałacowe oraz wzgórze wawelskie. Na kolacji pożegnalnej Wójt Gminy Koszyce podziękował za przyjazd delegacji do Koszyc, mile spędzony wspólnie czas a przede wszystkim wyraził nadzieję, że kontakty między miastami będą dalej się rozwijać i przyniosą korzyści dla naszych społeczności lokalnych, a szczególnie społeczności szkolnej. Burmistrz Istvan Bakó dziękując za serdeczne przyjęcie i owocną wizytę zapewnił o kontynuowaniu współpracy i chęci dalszych kontaktów i wymian delegacji z różnych grup społecznych naszych gmin. Rano 30 października 2017 roku delegacja wyruszyła w drogę do Derecske.

Zdjęcia

 

 

Szukaj

WYBORY 2018

Wybory Samorządowe 2018

 

 

 

 

 

Słowniczek Wyborczy

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Biuro Obsługi Petenta

Formularze do pobrania

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Dobry Start 300 dla ucznia

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl