BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj195
mod_vvisit_counterWczoraj5365
mod_vvisit_counterW tym tygodniu5560
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień38634
mod_vvisit_counterObecny miesiąc87350
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc126007
mod_vvisit_counterŁącznie4112857

Online (20 minut temu): 18
Twój IP: 3.94.196.192
,
Dzisiaj: Cze 17, 2019
Wspieranie rozwoju i współpracy sektora pozarządowego PDF Drukuj Email
poniedziałek, 18 grudnia 2017 11:06

15 grudnia w Urzędzie Gminy w Koszycach odbyło się w spotkanie z przedstawicielami organizacji pozarządowych działających na terenie gminy Koszyce, radnymi oraz sołtysami. Podczas spotkania zostały omówione kwestie wspierania rozwoju i współpracy sektora pozarządowego oraz aktywności obywatelskiej.

Pani Dorota Kobylec z Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych w Krakowie, która jest trenerką modelu współpracy administracji publicznej i organizacji pozarządowych, przedstawiła przykłady realizacji projektów z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Małopolska Lokalnie 2017 oraz wskazała możliwości wsparcia dla podmiotów ekonomii społecznej, tworzenia nowych podmiotów oraz wspierania inicjatyw społeczności lokalnych.

Pani Monika Molenda przedstawiła informację o zadaniach jakie realizowały stowarzyszenia w 2017 roku, jakie środki zewnętrzne organizacje już pozyskały, a także o jakie finansowanie ubiegają się na obecną chwilę stowarzyszenia. Zostały również przekazane informacje o możliwości dofinansowania zadań w 2018 roku z programu współpracy gminy Koszyce z organizacjami pozarządowymi, z gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz z ogłaszanych naborów przez fundacje i korporacje. Wskazane zostały także priorytety i rekomendacje do planowanych zadań w przyszłym roku tj. realizacja zadań obszarze: kultura fizyczna, turystyka i rekreacja, ochrona środowiska, ekologia, ochrona zwierząt i dziedzictwa przyrodniczego, działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych, objęcie szerszej grupy docelowej, planowanie racjonalnych kosztów dofinansowania zadania, zwiększenie wkładu własnego ( finansowego, osobowego), dofinansowanie z innych źródeł zewnętrznych, realizacja zadań w partnerstwie ( sołectwa, przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe, jednostka samorządu terytorialnego).

O funduszu sołeckim i budżecie obywatelskim mówiła Pani Agnieszka Czarnecka, która w swojej prezentacji pokazała realizację zadań w poszczególnych sołectwach oraz przedstawiła informację o przyjętych działaniach na rok budżetowy 2018. Realizacja zadań, jakie mieszkańcy gminy wyznaczyli w ramach funduszu sołeckiego to m.in. dofinansowanie do budowy sali widowiskowej w Koszycach – sołectwo Koszyce i sołectwo Przemyków, zagospodarowanie terenu przy świetlicy wiejskiej w sołectwie Modrzany wraz zakupem wyposażenia, zagospodarowanie działki nr 41 w sołectwie Dolany, dokończenie prac związanych z ociepleniem budynku świetlicy wiejskiej w sołectwie Filipowice, rozbudowa oświetlenia ulicznego w sołectwie Dolany, Malkowice- Siedliska, dokończenie parkingu wiejskiego w sołectwie Witów, utwardzenie parkingu obok boiska sportowego w sołectwie Jaksice, zabezpieczenie cieku odprowadzającego wody opadowe w sołectwie Witów, wykonanie rowu odpływowego oraz uzupełnienie sieci kanalizacyjnej w sołectwie Włostowice, remont dróg w sołectwie Książnice Małe, Łapszów, Morsko, Rachwałowice, Zagaje, wykonanie małego ronda Zabrowarz w sołectwie Przemyków, siłownia zewnętrzna w sołectwie Sokołowice, dodatkowo część sołectw przeznaczyło część środków na partycypowanie w utrzymaniu i wyposażeniu budynków wiejskich, zakup materiałów na przygotowanie wieńca dożynkowego. Realizacja zadań w ramach budżetu obywatelskiego to dofinansowanie do budowy sali widowiskowej w Koszycach poprzez rozbudowę, przebudowę i nadbudowę budynku Szkoły Muzycznej w Koszycach – sołectwo Biskupice, Filipowice, Jaksice, Jankowice, Koszyce, Książnice Małe, Łapszów, Modrzany, Morsko, Piotrowice, Przemyków, Rachwałowice, Sokołowice, Witów, Włostowice, Zagaje, rozbudowa oświetlenia ulicznego- sołectwo Malkowice- Siedliska, zagospodarowanie działki nr 41 w sołectwie Dolany. Wiele przedsięwzięć zrealizowanych stanowi zbiór dobrych praktyk, z którymi warto się zapoznać, a czasem nimi zainspirować.

Wójt Gminy Koszyce przypomniał, że na budowę społeczeństwa obywatelskiego przekazujemy w 2018 roku określone środki w wysokości ponad 800 tys. zł. Organizacje, które pozyskają z zewnątrz środki finansowe mogą liczyć na wsparcie i pomoc ze strony samorządu. Pozytywnym akcentem w bieżącym roku było aktywne podejście społeczeństwa do organizowanych dożynek oraz przekazanie z 16 sołectw środków z budżetu obywatelskiego na budowę sali widowiskowej w Koszycach.

Końcowym akcentem spotkania był koncert uczniów Szkoły Muzycznej I Stopnia w Koszycach, a Koszycka Spółdzielnia Socjalna zaprezentowała umiejętności gastronomiczne poprzez obsługę cateringową spotkania.

 

Zdjęcia

 

Szukaj

System Powiadamiania

Bezpłatna Aplikacja

Blisko

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Biuro Obsługi Klienta

Formularze do pobrania

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Dobry Start 300 dla ucznia

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl