BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1902
mod_vvisit_counterWczoraj3587
mod_vvisit_counterW tym tygodniu12533
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień20039
mod_vvisit_counterObecny miesiąc65129
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc113702
mod_vvisit_counterŁącznie3783375

Online (20 minut temu): 49
Twój IP: 34.229.97.16
,
Dzisiaj: Mar 20, 2019
Spotkanie z Biskupem Tadeuszem Pieronkiem PDF Drukuj Email
wtorek, 17 kwietnia 2018 09:28

11.04.2018 roku o godz. 11.00 w Muzeum Ziemi Koszyckiej z inicjatywy Stanisława Rybaka Wójta Gminy Koszyce odbyło się spotkanie z Księdzem Biskupem Tadeuszem Pieronkiem. Spotkanie zainaugurowało cykl wykładów i spotkań z wybitnymi i cenionymi ludźmi nauki, kultury, sportu. Cykl spotkań jest jedną z inicjatyw jakie gmina Koszyce podjęła i realizuje z okazji obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

 

Nie przypadkowo na inaugurację spotkań i wykładów zaproszony został Ksiądz Biskup Tadeusz Pieronek, kanonista, profesor nauk prawnych, były sekretarz Konferencji Episkopatu Polski oraz były rektor Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, znany z odważnych komentarzy o polskiej rzeczywistości.

Wprowadzenie do spotkania wygłosił Wójt Stanisław Rybak, który następnie poprowadził spotkanie.

Ksiądz Biskup mówił o wierze w kontekście postanowień Soboru Watykańskiego II, o wartościach chrześcijańskich, o poszanowaniu prawa, o trosce o dobro wspólne, o kościele i bieżącej polityce państwa, o relacjach kościoła katolickiego z innymi wyznaniami. Odpowiadając na zadawane pytania odniósł się również do kwestii uchodźców.

Ksiądz Biskup Tadeusz Pieronek w swoich wypowiedziach podkreślił bardzo istotną rolę samorządów i jednego z najważniejszych w tym momencie dla samorządu gminy Koszyce wyzwań, jakim jest budowanie społeczeństwa obywatelskiego.

W spotkaniu wzięli udział radni gminy Koszyce, sołtysi, przedstawiciele organizacji pozarządowych, członkowie Koszyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, duchowni, uczniowie wchodzący w skład Młodzieżowej Rady Gminy, dyrektorzy szkół przedstawiciele instytucji z terenu gminy.

Zdjęcia

 

 

Szukaj

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Biuro Obsługi Klienta

Formularze do pobrania

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Dobry Start 300 dla ucznia

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl