BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj782
mod_vvisit_counterWczoraj2260
mod_vvisit_counterW tym tygodniu5680
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień16312
mod_vvisit_counterObecny miesiąc30033
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc79463
mod_vvisit_counterŁącznie3553285

Online (20 minut temu): 19
Twój IP: 54.83.93.85
,
Dzisiaj: Sty 15, 2019
Dożynki Gminne Koszyce 2018 PDF Drukuj Email
środa, 29 sierpnia 2018 09:39

 

26 sierpnia 2018r. na stadionie KS Szreniawa w Koszycach odbyły się dożynki gminne. Pomimo niesprzyjającej pogody wzięło w nich udział 22 grupy wieńcowe. Uroczystość składała się z trzech części: Powitanie, Wniesienie wieńców dożynkowych, Wniesienie chleba, Wystąpienie gospodarza dożynek Wójta Gminy Koszyce – Stanisława Rybaka, Część artystyczna.

 


W korowodzie wieńcowym wzięły udział:

Wieś Łapszów i Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich Łapszów, Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych, Sołectwo Książnice Małe i Stowarzyszenie Książnice Małe – Aktywni Razem,  Sołectwo Koszyce, Wieś Biskupice i Stowarzyszenie Wsi Biskupice, Dom Senior+ z Książnic Małych i Stowarzyszenie „Aktywny Senior”, Wieś Włostowice i Stowarzyszenie Włostowice Przyszłość, Ośrodek Wsparcia w Integracji z Młodzieżą w Książnicach Wielkich, Wsie Siedliska - Malkowice i Stowarzyszenie Nadwiślanie Malkowice – Siedliska, Wieś Sokołowice i Stowarzyszenie Sokołowianie Razem, Koło Łowieckie „Lis”, Sołectwo Książnice Wielkie i Stowarzyszenie Kobiet Kreatywnych Gminy Koszyce, Koszycki Uniwersytet Trzeciego Wieku z sekcją rowerową, Wieś Przemyków i „Towarzystwo Przyjaciół Przemykowa”, Ochotnicza Straż Pożarna, Ośrodek Wsparcia w Integracji z Młodzieżą w Przemykowie, Wieś Rachwałowice i Stowarzyszenie Kobiet Kreatywnych wsi Rachwałowice, Polski Związek Wędkarski Koło w Koszycach, Wieś Modrzany i Stowarzyszenie „Modrzawianie”, Wieś Morsko i Stowarzyszenie Morskowianie, Wieś Filipowice, Wieś  Witów i Stowarzyszenie i Stowarzyszenie „Jesteśmy Razem Witów 2018”, Wieś Jankowice i Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Jankowice, Wieś Piotrowice i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Piotrowice. Uczestnicy korowodu zaprezentowali przepiękne wieńce, nawiązujące do tradycji dożynkowe, charakteru organizacji, symboli religijnych oraz 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Prawie wszystkie grupy ośpiewały swoje wieńce. Wesołe i dowcipne piosenki rozgrzały zmarzniętą publiczność. Wszystko to stworzyło niezwykle barwne widowisko.

W drugiej części Starostowie Dożynek – Państwo: Jolanta Ciochoń rolniczka z Książnic Małych i Włodzimierz Doniec z Sokołowic przy dźwiękach pieśni „Plon niesiemy plon” wnieśli dorodny bochen chleba, przekazując go Gospodarzowi Gminy – Wójtowi Stanisławowi Rybakowi.

W Trzeciej części uroczystości Wójt podziękował za chleb, symbol udanych zbiorów, powitał gości dożynek, wszystkich uczestników i wygłosił okolicznościowe przemówienie.

W części artystycznej wystąpiły zespoły: „Scurosko Magierecka” z gminy Szczurowa oraz kapela góralska „Baciarka” z Istebnej na Żywiecczyźnie. Zespoły rozbawiły publiczność zapraszając wszystkich do tańca. Po występach zespołów zaczęła się zabawa taneczna z zespołem Angeliki Jarosz.

Uroczystości towarzyszyły stoiska gastronomiczne Spółdzielni Socjalnej w Koszycach, Stowarzyszenia Koło Gospodyń Wiejskich w Łapszowie, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Piotrowice, Stowarzyszenie Kobiet Kreatywnych wsi Rachwałowice, Stowarzyszenie Jesteśmy Razem Witów 2018 a także Koło Łowieckie „Lis”, które częstowało specjałami kuchni myśliwskiej. Swoje stoiska miały także: Grupa Babskie Fajfy, z wystawą rękodzieła artystycznego i Polski Związek Wędkarski z wędkarskim sprzętem w tym stanowiskiem wędkarstwa wyczynowego, zabawami zręcznościowymi dla dzieci.

Władze Gminy składają serdeczne podziękowanie za tak liczny udział w uroczystości, zaangażowanie w przygotowanie wieńców i ozdób dożynkowych i mimo złych warunków pogodowych stworzenie tak barwnego i pięknego widowiska.

Zdjęcia

 

 

 

Szukaj

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Biuro Obsługi Petenta

Formularze do pobrania

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Dobry Start 300 dla ucznia

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl