BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1049
mod_vvisit_counterWczoraj2866
mod_vvisit_counterW tym tygodniu12070
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień23006
mod_vvisit_counterObecny miesiąc38720
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc72997
mod_vvisit_counterŁącznie3482509

Online (20 minut temu): 97
Twój IP: 54.82.10.219
,
Dzisiaj: Gru 13, 2018
„ Niezwykła Małopolska Wieś” – wręczenie wyróżnienia wsi Książnice Małe PDF Drukuj Email
wtorek, 25 września 2018 12:41

23 września w sądeckim Miasteczku Galicyjskim wyróżnienia finalistom i laureatom konkursu „Niezwykła Małopolska Wieś” wręczyli: Leszek Zegzda z zarządu województwa, przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska, przewodniczący Komisji Rolnictwa i Modernizacji Terenów Wiejskich SWM Jacek Soska oraz radny Stanisław Pasoń. Z rąk przewodniczącej Sejmiku Województwa Małopolskiego sołtys Książnic Małych odebrał wyróżnienie w kategorii „ Piękna małopolska wieś”. Książnice Małe otrzymało gratyfikację pieniężną w wysokości 20 000 zł.

W konkursie „Niezwykła małopolska wieś” o wyróżnienie mogły powalczyć te sołectwa, które aktywnie działają na rzecz podniesienia atrakcyjności wsi, dbają o  jej estetykę oraz o ochronę dziedzictwa kulturowego. Samorząd województwa w konkursie dla wsi przeznaczył 620 tys. zł, rozdysponowane w zależności od zajętego miejsca. To są nagrody symboliczne przyznawane za aktywność, innowacyjność, za jedność, za społeczeństwo obywatelskie oraz za pracę, która powoduje, że nasza małopolska wieś jest piękna. Możemy się nią pochwalić nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami – zaznaczyła przewodnicząca Urszula Nowogórska.

Finałowi konkursu „Niezwykła Małopolska Wieś” towarzyszyła wystawa prezentująca laureatów tego konkursu - piękne i nowatorskie wsie z Małopolski. Fotograf Michał Łuczak odwiedził społeczności lokalne, uhonorowane w dwóch edycjach konkursu. Zdjęcia  przyrody, krajobrazu, a także  ludzi i ich pracy zawarł w  panoramie składającej się ze 100 obrazów. Wystawę można oglądać w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu, na skwerku za budynkiem Ratusza, do 30 września 2018 r.

 

Zdjęcia

 

Szukaj

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Biuro Obsługi Petenta

Formularze do pobrania

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Dobry Start 300 dla ucznia

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl