BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj84
mod_vvisit_counterWczoraj1327
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1411
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień15070
mod_vvisit_counterObecny miesiąc67654
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc71750
mod_vvisit_counterŁącznie5986305

Online (20 minut temu): 12
Twój IP: 54.236.35.159
,
Dzisiaj: Paź 26, 2020
Seminarium Wiedzy Ekologicznej PDF Drukuj Email
czwartek, 01 lipca 2010 11:03

24 czerwca 2010 r. o godz.  10.00  w Muzeum Ziemi Koszyckiej odbyło się Seminarium Wiedzy Ekologicznej skierowane do mieszkańców gminy Koszyce.

Spotkanie to zorganizowane było w ramach promocji projektu nr PL0308 pod nazwą „Rozbudowa oczyszczalni ścieków i budowa sieci kanalizacji sanitarnej w gminie Koszyce”. Spotkanie rozpoczął gospodarz gminy wójt – Stanisław Rybak.  Przedstawił uczestnikom seminarium założenia w/w projektu, po krótce genezę jego powstania oraz aktualne etapy realizacji inwestycji w poszczególnych miejscowościach gminy. W spotkaniu udział wzięli rolnicy, radni gminy Koszyce z przewodniczącym Rady na czele, sołtysi oraz osoby bezpośrednio związane z projektem w osobach: inżyniera kontraktu –Pana Grzegorza Moćko oraz koordynatora projektu – Pani Anny Świątek. Dalsza i najobszerniejsza część seminarium poświecona była tematyce stricte ekologicznej. Szczegółowo omawiane były zagadnienia gospodarki wodno-ściekowej z najnowszymi odniesieniami do nowych rozporządzeń i ustaw w tej tematyce. Przybliżona została zgromadzonym specyfika takich zagadnień jak korzystanie z wód a pozwolenia wodno-prawne, rodzaje i przeznaczenie urządzeń wodnych oraz wymogi zgodne z rozporządzeniem  jakie należy spełnić przy wprowadzaniu ścieków do wód lub do ziemi.  Prelegentem z tego zakresu był Pan Zbigniew Kowalski –Firma „KMR”-Nadzór Inwestorski Inżynierii Wodnej, Wentylacyjnej, Cieplnej i Gazowej. Kolejny wykład poprowadzony przez Panią Małgorzatę Donoch – Kierownika Biura Zarządu Strategii Rozwoju z Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej z Buska Zdroju dotyczył zarządzania gospodarką odpadami komunalnymi. Omówione zostały ogólne zagadnienia edukacji społecznej w tym zakresie (gmina Koszyce w porównaniu z innymi np. z powiatu buskiego wypadła bardzo dobrze!). Uwzględniono bieżące ustawodawstwo w tym zakresie i skupiono się na ważnej problematyce organizacji systemu odzysku odpadów czyli segregacji. Duże zainteresowanie wzbudził temat przyszłościowy zakładający całkowitą eliminację składowisk w Polsce po roku 2013. Po przerwie kawowej głos zabrali przedstawiciele instytucji związanych bezpośrednio z rolnictwem. Jako pierwsza wystąpiła Pani Anna Kubik- Kierownik Powiatowego Biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Proszowicach. Przekazała bieżące informacje przydatne rolnikom dotyczące dopłat bezpośrednich szczególnie ważne po ostatnich powodziach. W dalszej części omówiono pakiety i ich ekologiczne aspekty  programów rolno-środowiskowych oraz Działanie 312 ” Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” przez pracowników  ARiMR- Pana Dominika Nowakowskiego i Dariusza Podsiadło. Nie mogło zabraknąć na spotkaniu równie ważnej dla rolników instytucji jaką jest Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Instytucje reprezentowała Pani Marta Zastawnik – Kierownik Powiatowego Zespołu Doradców w Proszowicach wraz z pracownikiem – Anną Obora. Również nawiązano do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 i omówione zostały zasady składania wniosków w ramach działania 311 ”Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”. Przekazane zostały bieżące informacje MODR. Ostatnie wystąpienie lekarza weterynarii Pana Pawła Pęczalskiego  z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Proszowicach dotyczyło min. problemu padłych sztuk w gospodarstwie i ich ekologicznego aspektu. Korzystając z możliwości przekazał również bieżące informacje i ogłoszenia Inspektoratu Weterynarii. Smakowicie pachnący obiad przygotowany przez restaurację „Joker” z Koszyc zakończył część wykładowa seminarium. Pozostałe kwestie zainteresowanych osób rozstrzygane były indywidualnie.

Zdjęcia

 

Szukaj

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Formularze do pobrania

Formularze do pobrania

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Dobry Start 300 dla ucznia

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl