BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2436
mod_vvisit_counterWczoraj3587
mod_vvisit_counterW tym tygodniu13067
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień20039
mod_vvisit_counterObecny miesiąc65663
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc113702
mod_vvisit_counterŁącznie3783909

Online (20 minut temu): 43
Twój IP: 54.82.99.169
,
Dzisiaj: Mar 20, 2019
Hubertus Koszyce 2018 PDF Drukuj Email
piątek, 12 października 2018 13:30

Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich Łapszów zorganizowało imprezę plenerową „Hubertus 2018”.

Impreza odbyła się 6 października 2018r. na terenie Koszyckiej Strefy Aktywności Gospodarczej w Sokołowicach. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się korowód jeźdźców w siodłach i zaprzęgów konnych, który wyruszył z targowicy w kierunku Rynku w Koszycach, a następnie na strefę. Barwność i różnorodność korowodu zapierała dech w piersiach i wzbudzała ogromny zachwyt.

Hubertus, hubertowiny to święto myśliwych, leśników i jeźdźców organizowane jest przez jeźdźców na zakończenie sezonu, a przez myśliwych na początku sezonu polowania jesienno-zimowego. Do dziś w polskiej tradycji łowieckiej dzień św. Huberta jest okazją do tzw. Hubertowin, czyi polowania zbiorewego o charakterze szczególnie uroczystym. Natomiast wśród jeźdźców urządzana jest gonitwa, podczas której konno ściga się tzw. lisa –czyli jeźdźca z ogonem przypiętym do lewego ramienia. Ten kto zerwie wygrywa i ma prawo wykonać rundę honorową wokół miejsca pogoni i za rok sam ucieka jako lis. Podczas imprezy zorganizowana była gonitwa lisa, czyli inaczej Bieg św.Huberta. Rozegrano także konkurencje zręcznościowe jeźdźców w siodłach oraz zawody w powożeniu zaprzęgami i zrywce drzewa. Wszystkie konkurencje prowadził i komentował Pan Andrzej Goraus, były pracownik stadniny koni w Klikowej.

W obchody święta włączyli się myśliwi z Koła Łowieckiego Nr2 „Lis” w Koszycach. Tradycyjnie już przegotowali pyszny gulasz, którym częstowali uczestników. Zaproszenie na Hubertusa przyjął również Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Królewscy” z Niepołomic. Podczas wszystkich konkurencji zawodnicy walczyli o wspaniałe nagrody, których głównym fundatorem była Gmina Koszyce. Nagrody ufundowali również Wojewoda Małopolski Józef Gawron, Przewodnicząca Sejmiku Małopolskiego Pani Urszula Nowogórska oraz Dyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Adam Ślusarczyk.

Zdjęcia

 

Szukaj

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Biuro Obsługi Klienta

Formularze do pobrania

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Dobry Start 300 dla ucznia

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl