BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1975
mod_vvisit_counterWczoraj2158
mod_vvisit_counterW tym tygodniu16141
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień19812
mod_vvisit_counterObecny miesiąc63446
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc90467
mod_vvisit_counterŁącznie3872159

Online (20 minut temu): 56
Twój IP: 52.200.130.163
,
Dzisiaj: Kwi 19, 2019
Uroczysty koncert „Piękna, Niepodległa, Biało-Czerwona” PDF Drukuj Email
piątek, 16 listopada 2018 14:27

13 listopada w Muzeum Ziemi Koszyckiej odbył się uroczysty koncert „Piękna, Niepodległa, Biało-Czerwona” z okazji 100-tnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości zorganizowany przez Szkołę Muzyczną I-go stopnia w Koszycach. Hasło przewodnie koncertu było jednoczenie hasłem konkursu plastycznego równolegle ogłoszonego przez szkołę.

Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego śpiewania hymnu, przywitania gości, jak również wręczenia stypendium Wójta Gminy Koszyce za wybitne osiągnięcia - uczennicy szkoły – Nikoli Skalskiej z klasy fletu mgr Joanny Błaszczyńskiej-Feledyk. Zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego i wręczono wyróżnionym uczniom nagrody.

Pierwsza część koncertu prowadzona była przez Panią Ewę Ściborowską, która w znakomity sposób wprowadzała uczestników, jak również publiczność w patriotyczny nastrój koncertu. Wystąpili uczniowie przygotowywani przez Panią Bogusławę Opolską-Targosz. Chór uroczyście odśpiewał znane i piękne pieśni takie jak : „Pierwsza Kadrowa”, „Przybyli Ułani”, „Płynie Wisła płynie”. Najmłodsi uczniowie z dumą prezentowali swoje umiejętności gry na poszczególnych instrumentach: Tomasz Gądek – puzon „Przybyli Ułani”, Kuba Wendel – trąbka „Płynie Wisła płynie”. Lena Piotrowska zaśpiewała a’capella wzruszającą piosenkę „ Warszawo ma”.

W kolejnej części koncertu mogliśmy posłuchać utworu pt.:„O mój rozmarynie”, w wykonaniu kadry pedagogicznej: Renaty Sperki- Bernackiej-skrzypce, Joanny Kwinty- Zielińskiej-fortepian, Kamila Połoncarza-perkusja oraz Piotra Skwary-gitara. Dzięki uprzejmości pani Beaty Hortyńskiej-Piątek, w sali Muzeum pojawił klawesyn - instrument specjalnie dostarczony na ten koncert. Nauczyciele zaprezentowali utwory J. S. Bacha. Poloneza z III Suity Orkiestrowej zagrały: Joanna Błaszczyńska-Feledyk (flet), Joanna Kwinta – Zielińska (klawesyn), Magdalena Powroźnik (wiolonczela). Zabrzmiał również Polonez z Suity Francuskiej w wyk. J. Kwinty – Zielińskiej (klawesyn).Panie zagrały także Poloneza G. Telemanna. Ponadto wysłuchaliśmy Poloneza T. Kościuszko i Poloneza na trzy ręce autorstwa M. K. Ogińskiego, w wyk. pani J. Kwinty – Zielińskiej i gościa – Beaty Hortyńskiej-Piątek.

Wystąpił również pan Marcin Kuźniar nauczyciel gry na gitarze, który zaprezentował utwór F. Chopina „Walca c-moll”. Z kolei pan Mateusz Kras wraz z panią Joanną Kwintą -Zielińską zagrał Mazurka F. Chopina na klarnecie. Pan Piotr Hetka wykonał Poloneza A - dur F. Chopina, ożywiając zebraną publiczność. Również uczniowie Szkoły Muzycznej w Koszycach prezentowali utwory polskich kompozytorów. Wystąpili: Emilia Marcińczak -saksofon „Kołysanka” M. Dęga, Alicja Krzyżańska – gitara „Walc dla Zuzanny”T.Stachak, Kacper Mendrych – fortepian „Płynie Wisła płynie”, Szymon Mysza -”Kołysanka Dorotki” J. Barcka, Maria Pawełek – skrzypce „Mazurek” A. Wroński. W ostatniej części koncertu prowadzonej przez panią Martę Ciesielską wspólnie zaśpiewaliśmy dobrze wszystkim znane pieśni patriotyczne jak: „Wojenka”, „ Rozmaryn”, „Przybyli Ułani”, „ Pierwsza Kadrowa”, „Legiony” „Rota”.

 

Zdjęcia

 

Szukaj

System Powiadamiania

Bezpłatna Aplikacja

Blisko

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Biuro Obsługi Klienta

Formularze do pobrania

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Dobry Start 300 dla ucznia

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl