BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj697
mod_vvisit_counterWczoraj913
mod_vvisit_counterW tym tygodniu7292
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień16312
mod_vvisit_counterObecny miesiąc31645
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc79463
mod_vvisit_counterŁącznie3554897

Online (20 minut temu): 19
Twój IP: 3.84.186.122
,
Dzisiaj: Sty 17, 2019
Wigilia w Rachwałowicach 2018 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 grudnia 2018 15:24

Boże Narodzenie to niezwykły, magiczny okres, pełen ciepła, radości i miłości. Czy potrafimy sobie wyobrazić ten wyjątkowy czas bez choinki, wspólnego kolędowania, stołu zastawionego potrawami oraz dzielenia się opłatkiem.

 

W niedzielne południe 16 grudnia odbyło się takie spotkanie wigilijne zorganizowane przez Stowarzyszenie Kobiet Kreatywnych wsi Rachwałowice w ramach projektu pt: „Myśleć globalnie – działać lokalnie” współfinansowanego przez Gminę Koszyce. Celem spotkania było kultywowanie jednej z najpiękniejszych polskich tradycji, przejawiających się w obrzędach wigilijnych i tradycyjnych potrawach. Goście – uczestnicy wigilii – władze samorządowe reprezentowane przez Wójta Gminy Stanisława Rybaka oraz przewodniczącego Rady Gminy Stefana Czarneckiego, delegacje organizacji pozarządowych, księża, mieszkańcy Rachwałowic mieli okazję obejrzeć przygotowane przez Stowarzyszenie Kobiet Kreatywnych wsi Rachwałowice jasełka w których w postaci biblijne wcieliły się dzieci. Spotkanie umilił zespół „Tu i Teraz” z Bejsc. Wykonał znane i lubiane kolędy i pastorałki w niezwykłych i bardzo ciekawych aranżacjach. Była też okazja do skosztowania wspaniałych potraw wigilijnych: barszczu czerwonego z uszkami, pierogów z grzybami i kapustą, kapusty z grochem, krokietów i klusków z makiem, kompotu z suszonych owoców.

Były też życzenia, wspólnie odmówiona modlitwa i tradycyjny opłatek. Wójt Gminy dziękując organizatorkom uroczystości, podkreślił duże zaangażowanie Stowarzyszenia w pracę na rzecz lokalnego środowiska. Zwrócił uwagę na różnorodność podejmowanych działań, projektów, pracy z dziećmi i młodzieżą.

Zdjęcia

 

 

Szukaj

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Biuro Obsługi Petenta

Formularze do pobrania

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Dobry Start 300 dla ucznia

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl