BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1203
mod_vvisit_counterWczoraj3762
mod_vvisit_counterW tym tygodniu28575
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień30321
mod_vvisit_counterObecny miesiąc86837
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc163344
mod_vvisit_counterŁącznie4275688

Online (20 minut temu): 63
Twój IP: 54.174.43.27
,
Dzisiaj: Lip 20, 2019
Kampania informacyjna Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) PDF Drukuj Email
wtorek, 05 marca 2019 11:33

Kampania jest skierowana do wszystkich abonentów sieci telefonii komórkowych. Szczególnie do tych, którzy nie mogą skutecznie korzystać z usług świadczonych przez operatorów mobilnych sieci telefonii komórkowej.

Celem prowadzonej przez UKE kampanii informacyjnej jest uświadomienie jak największej liczbie posiadaczy wzmacniaczy sygnału telefonii komórkowej, że używanie ich jest nielegalne.

Kolejnym celem kampanii jest powstrzymanie użytkowników telefonów komórkowych od zakupu takich wzmacniaczy oraz ich montażu i używania. Pozwoli to na ograniczenie liczby powodowanych zakłóceń w licencjonowanych pasmach operatorów telefonii komórkowej. Wykorzystywanie wzmacniaczy ma bowiem negatywny wpływ na działanie sieci komórkowych. Należy podkreślić fakt, że powodowanie zakłóceń może skutkować brakiem możliwości połączenia z numerami alarmowymi (m.in. 112,997,998) w przypadku wystąpienia zagrożenia życia lub zdrowia.

Zdecydowana większość z nas używa telefonu komórkowego. Niestety nie zawsze udaje się zrealizować połączenie z innym użytkownikiem lub jakość połączenia jest niewystarczająca do przeprowadzenia rozmowy. Należy także pamiętać, że telefon komórkowy nie jest telefonem stacjonarnym i nie ma gwarancji, że będzie działał w pomieszczeniach zamkniętych. Problem taki szczególnie pojawia się w budynkach pokrytych blachą, blaszanych halach produkcyjnych, w przyziemiach budynków i innych miejscach, które powodują wytłumienie fali elektromagnetycznej.

Przy zawieraniu umowy z operatorem nie zawsze zostajemy wystarczająco poinformowani o rzeczywistym zasięgu sieci komórkowej w rejonie naszego miejsca zamieszkania lub prowadzenia działalności gospodarczej, a przedstawiane przez operatora mapy zasięgu są jedynie teoretyczne i dotyczą zasięgu w przestrzeni otwartej. Abonenci mający kłopoty z jakością świadczonych usług powinni zgłosić ten fakt u swoich operatorów telekomunikacyjnych. Najczęstszą przyczyną uniemożliwiającą skuteczne korzystanie z telefonii komórkowej jest niewystarczający poziom sygnału sieci komórkowej. Zwracamy uwagę aby nie ulegać sugestiom, że sposobem na podniesienie poziomu sygnału sieci komórkowej jest samodzielne zamontowanie i używanie wzmacniacza (tzw. repeatera). Używanie takiego urządzenia jest niezgodne z prawem. Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (tekst jednolity Dz. U. z 2018 r. poz. 1954 z późno zm.) zwanej dalej "Prawo telekomunikacyjne", wzmacniacz sygnału telefonii komórkowej jest urządzeniem radiowym. Używanie urządzenia radiowego wymaga, zgodnie z Prawem telekomunikacyjnym, posiadania pozwolenia radiowego. Należy podkreślić, że wzmacniacz sygnału telefonii komórkowej, może być używany wyłącznie przez przedsiębiorcę telekomunikacyjnego posiadającego ogólnopolską rezerwację częstotliwości, wykorzystywanych do świadczenia usług za pośrednictwem stacji bazowych. Ponadto, zgodnie z art. 208 ust. 1 Prawa telekomunikacyjnego:

1. Kto bez wymaganego pozwolenia używa urządzenia radiowego nadawczego lub nadawczo- odbiorczego, podlega karze grzywny w wysokości do 1000 złotych.

2. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 działa w sposób uporczywy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

Szukaj

System Powiadamiania

Bezpłatna Aplikacja

Blisko

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Biuro Obsługi Klienta

Formularze do pobrania

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Dobry Start 300 dla ucznia

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl