BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj346
mod_vvisit_counterWczoraj1719
mod_vvisit_counterW tym tygodniu346
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień11355
mod_vvisit_counterObecny miesiąc35193
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc87208
mod_vvisit_counterŁącznie4433572

Online (20 minut temu): 26
Twój IP: 3.226.243.130
,
Dzisiaj: Sep 22, 2019
UWAGA! OSZUŚCI NACIĄGAJĄ NA KSIĄŻKI TELEFONICZNE PDF Print E-mail
Thursday, 14 March 2019 12:29

W naszej Gminie pojawili się naciągacze. Do abonentów telefonów stacjonarnych dzwonią osoby, które twierdzą, że są z „telekomunikacji”. Starają się wmusić zakup książki telefonicznej tłumacząc, że następuje zmiana numerów telefonów. Nawet gdy nie wyrazi się zgody na zakup do domu przyjeżdża „kurier” z rzekomo zamawianą „książką telefoniczną” i każe sobie zapłacić za nią 70zł razem z dostawą. Dodatkowo straszy karą 200zł w przypadku nieodebrania przesyłki. Uspokaja także, że bez problemu można zwrócić książkę telefoniczną na poczcie.

Nieuczciwa firma bez skrupułów wykorzystuje osoby starsze.

Do podobnych sytuacji dochodziło w ubiegłych latach w całej Polsce ale widocznie sprawa jest zbyt mało nagłaśniana ponieważ ludzie wciąż się nabierają.

Czasem zmienia się trochę scenariusz. „Kurier” przyjeżdża bez wcześniejszego telefonu i twierdzi, że przesyłka jest dla kogoś z rodziny, zamówiona z płatnością przy odbiorze. Niekiedy po prostu próbuje sprzedać książkę informując, że nastąpi zmiana numerów telefonów, a książka zawiera wszystkie nowe dane.

Okazuje się, że nawet jeżeli przez telefon, wyraziliśmy chęć zakupu towaru, to do chwili potwierdzenia tego przez nas na piśmie, nie jesteśmy do niczego zobowiązani. Zgodnie z prawem, jeśli ktoś proponuje nam telefonicznie jakąś usługę lub towar i uzyska naszą wstępną zgodę, to musi nam przesłać umowę pod wskazany adres. Dokument jest wiążący, gdy go podpiszemy i odeślemy. Firma musi również poinformować o takiej możliwości, a także dołączyć wzór odstąpienia od umowy.

Proszę udostępniać i informować, szczególnie starsze osoby.

 

 

Szukaj

System Powiadamiania

Bezpłatna Aplikacja

Blisko

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Formularze do pobrania

Formularze do pobrania

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Dobry Start 300 dla ucznia

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl