BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1622
mod_vvisit_counterWczoraj4247
mod_vvisit_counterW tym tygodniu9182
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień19740
mod_vvisit_counterObecny miesiąc34376
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc128314
mod_vvisit_counterŁącznie4610696

Online (20 minut temu): 69
Twój IP: 34.231.21.123
,
Dzisiaj: Lis 12, 2019
Urząd Miasta i Gminy Koszyce przypomina o obowiązku przestrzegania zapisów uchwały antysmogowej PDF Drukuj Email
Rolnictwo i ochrona środowiska
wtorek, 23 kwietnia 2019 11:11

Uchwała antysmogowa jest  aktem prawa miejscowego i obowiązuje  wszystkich na obszarze województwa małopolskiego – osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Dotyczy więc budynków mieszkalnych, ale także  budynków gospodarczych, szklarni i tuneli foliowych, lokali usługowych, zakładów przemysłowych. Wprowadzone graniczenia obejmują wszystkie instalacje, w których następuje spalanie paliw, między innymi w ramach procesów produkcyjnych, gastronomii, wędzarni, suszarni itp.

Ustawa Prawo ochrony środowiska przewiduje wyłączenie od stosowania przepisów uchwały antysmogowej jedynie w przypadku instalacji, które wymagają pozwolenia na emisję lub pozwolenia zintegrowanego lub wymagają zgłoszenia oraz w przypadku spalania paliw poza instalacjami.

Kontrole przestrzegania przepisów uchwały antysmogowej mogą prowadzić upoważnieni pracownicy urzędu miasta lub gminy, straż miejska lub gminna, Policja, Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska. Za niedostosowanie się do przepisów wynikających z uchwały antysmogowej grozi mandat w wysokości do 500 zł. Sprawa może zostać również skierowana do sądu, gdzie kara grzywny może wynieść nawet 5000 zł.

Szczegółowe informacje na temat uchwały antysmogowej dla Małopolski dostępne są na stronie internetowej: https://powietrze.malopolska.pl/antysmogowa/malopolska/

Jak również informacje w zakresie wymagań uchwały antysmogowej dla działalności gospodarczej dostępne są na stronie internetowej: https://powietrze.malopolska.pl/antysmogowa/przedsiebiorcy/

W związku z realizacją zadań z zakresu ochrony powietrza przez Urząd Miasta i Gminy Koszyce przypominamy o wypełnieniu ankiety dotyczącej sposobu ogrzewania budynków na obszarze naszej gminy. Ankieta posłuży do zbudowania bazy inwentaryzacji ogrzewania Budynków w Małopolsce.

 

 

Szukaj

System Powiadamiania

Bezpłatna Aplikacja

Blisko

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Formularze do pobrania

Formularze do pobrania

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Dobry Start 300 dla ucznia

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Imieniny

Dzisiaj jest: 12 Listopad 2019        Imieniny obchodzą: Renata, Witold, Konrad

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl