BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj6436
mod_vvisit_counterWczoraj4394
mod_vvisit_counterW tym tygodniu10830
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień45732
mod_vvisit_counterObecny miesiąc106726
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc132144
mod_vvisit_counterŁącznie5070108

Online (20 minut temu): 98
Twój IP: 3.234.245.121
,
Dzisiaj: Feb 17, 2020
Rusza budowa obwodnicy Sokołowic PDF Print E-mail
Friday, 19 July 2019 10:27

W dniu 17 lipca 2019r odbyło się symboliczne wbicie łopaty pod przedsięwzięcie inwestycyjne p.n. „Obwodnica Koszyc” w ramach nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 768. Inwestycja planowana jest do realizacji w latach 2019-2020.

 

W wydarzeniu wzięli udział między innymi marszałek Witold Kozłowski, wicemarszałek Łukasz Smółka, członek zarządu województwa Anna Pieczarka, radny województwa Józef Gawron, burmistrz Koszyc Stanisław Rybak, radny powiatowy Krystian Hytroś, dyrekcja Zarządu Dróg Wojewódzkich, radni rady miejskiej oraz sołtysi Koszyc i Sokołowic a także przedstawiciele wykonawcy.

O realizację tej inwestycji od wielu lat zabiegał samorząd gminy Koszyce. Na uciążliwość dużego ruchu, szczególnie samochodów ciężarowych narzekali mieszkańcy Sokołowic.

Inwestycja ta była bardzo oczekiwana.

Wartość całej inwestycji to ok.22 mln zł w tym ponad 19 mln zł roboty budowlane . Udział Gminy Koszyce w przedsięwzięciu wynosi łącznie ponad 1,4 mln zł. Obwodnica będzie miała długość 1,45 km i rozpocznie się na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 768 z drogą krajową nr 79 w Koszycach.

Zabierając głos burmistrz Koszyc Stanisław Rybak przypomniał, że już w 1919 roku mieszkańcy wydelegowali do Warszawy 2 osoby które miały prosić o budowę mostu na rzece Wiśle, który pozwoliłby się przedostawać na druga stronę Wisły. Te zabiegi przyniosły skutek ale dopiero w 2002r , gdy przeprawa powstała.

Po oddaniu do użytki mostu zaczęły się problemy mieszkańców Sokołowic, ponieważ lokalna droga przez wieś stała się bardzo ruchliwym dojazdem do mostu. Wówczas narodził się pomysł wybudowania obwodnicy, która wraz z mostem stanowi przedłużenie drogi krajowej nr 75 Krynica – Nowy Sącz – Brzesko.

W swoim wystąpieniu burmistrz podniósł konieczność budowy obwodnicy Koszyc w ciągu drogi krajowej nr 79 o którą od wielu lat zabiega tutejszy Samorząd.

Jesteśmy przekonani, że obwodnica drogi wojewódzkiej 768 będzie istotnym argumentem do dalszych starań o wybudowanie obwodnicy drogi krajowej 79, która rozwiąże problemy komunikacyjne Koszyc i okolicznych miejscowości.

Zdjęcia

 

 

Szukaj

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Formularze do pobrania

Formularze do pobrania

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Dobry Start 300 dla ucznia

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl