BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1756
mod_vvisit_counterWczoraj2494
mod_vvisit_counterW tym tygodniu11953
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień17586
mod_vvisit_counterObecny miesiąc14414
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc76109
mod_vvisit_counterŁącznie5786087

Online (20 minut temu): 35
Twój IP: 35.169.107.85
,
Dzisiaj: Aug 06, 2020
Piknik rodzinny w Koszycach PDF Print E-mail
Monday, 20 September 2010 14:23

W dniu 18.09.2010 roku w Koszycach odbył się „Piknik rodzinny”  zorganizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej   w ramach realizowanego przez GOPS w latach 2010 – 2012  projektu systemowego „Praca dla każdego”. Projekt jest współfinansowany  przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego  Program Operacyjny Kapitał Ludzki , Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji,  Poddziałanie  7.1.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej.   „Piknik rodzinny”  to  jedno  z działań, które odbywają  się w ramach zadania Aktywna integracja.

Rozpoczęcie imprezy nastąpiło  o godz. 11.00 na terenie Centrum Oświatowego w Koszycach pod czujnym okiem kierownik GOPS – pani  Wiesławy Niedziela. Po czym odbyły się rozgrywki  w piłce nożnej pomiędzy uczniami Centrum Oświatowego w Koszycach  i  Szkoły Podstawowej w Książnicach Wielkich  o „Puchar Wójta Gminy Koszyce”, które poprowadził  pan Marek Szymański   oraz  turniej tenisa  stołowego w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców , który pilotowała pani Ewa Lotko. Ponadto dzieci i dorośli uczestniczyli  w rodzinnych zawodach sportowych : wyścigach  z jajkiem, wyścigach z szarfą, przeciąganiu liny, wyścigach w workach.  Zachęcając dzieci do wspólnej zabawy w konkurencjach  udział wzięli dorośli  m. in. Dyrektor Centrum Oświatowego – pani Teresa Domagała, Dyrektor SP w Książnicach Wielkich – pan Jan Krępa, Przewodniczący Rady Gminy pan Tadeusz Nawrot , Kierownik GOPS - pani Wiesława Niedziela, przewodnicząca Rady Rodziców- p. Renata Kozioł oraz rodzice dzieci. W przerwie zawodów każdy uczestnik mógł się posilić  pyszną  kanapką , ciastem , herbatą  przygotowaną  przez Panie z Rady Rodziców . Na zakończenie  każde dziecko uczestniczące  w zawodach otrzymało słodycze i nagrodę.

Następnie wszyscy uczestnicy  zawodów sportowych przeszli na Rynek w Koszycach, gdzie odbyło się  uroczyste powitanie zebranych gości przez Wójta Gminy  Koszyce pana Stanisława Rybaka połączone z wręczeniem  „Pucharu Wójta Gminy Koszyce ”  za  I, II i III miejsce w piłce nożnej   i  6  pucharów  w rozgrywkach tenisa stołowego. W piłce nożnej najlepszą drużyną  I miejsce -została drużyna Koszyce I, II miejsce – Koszyce II, III miejsce  zajęły Książnice Wielkie.  Natomiast w rozgrywkach tenisa stołowego w grupie dziewcząt :  I miejsce -  zajęła Sylwia Gurda, II miejsce - Wioleta Mączka, III miejsce - Anna Gzyl, a w kategorii chłopców: I miejsce- Krzysztof Trzaska, II miejsce – Sylwester Trybała, III miejsce – Michał Chadzak.   Pozostali  uczestnicy  zawodów  sportowych otrzymali   z rąk przewodniczącej   Rady Rodziców Centrum Oświatowego w Koszycach – pani Renaty Kozioł pamiątkowe dyplomy . Po zakończeniu części oficjalnej nastąpił  występ dzieci  z  Centrum  Oświatowego  w Koszycach. Następnie zaprezentowały się   dzieci ze Szkoły  Podstawowej  z  Książnic  Wielkich których występ połączony został z  prezentacją  wozu strażackiego OSP Książnice Wielkie. Pozostałymi punktami programu był:  występ  zespołów  „Battory” i „Dreamcatcher”,  pokaz sztuk walki oraz  konkurs   umiejętności  dla odważnych - „ Mam  talent”  w kategoriach  taniec, recytacja,  piosenka. W „ Mam talent” wystąpiły w kategorii  śpiew:  zespół  -  pracownice Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Koszycach , solo -  Bernadetta  Nowak, duet  - Sylwia Papier i Joanna Pawlik;  w kategorii  recytacja – Ania Strączek  ; w kategorii taniec  –  siedem  dziewczyn  w „ tańcu kowbojskim” .  Każda  z kategorii została  nagrodzona przez jury, uczestnicy otrzymali  upominki w postaci  pluszowych maskotek.

Dodatkowymi  atrakcjami pikniku  było:  zwiedzanie  ekspozycji  w Muzeum Ziemi Koszyckiej,  zdjęcia  dzieci  w wozie strażackim OSP Książnice Wielkie, malowanie twarzy farbami, zamek dmuchany,  zjeżdżalnia dla dzieci, wata cukrowa, popcorn, balony „zwierzaki”,  „żołnierska grochówka”,  kiełbasa z grilla, napoje. Od 18.30 rozpoczęła się  zabawa taneczna dla wszystkich mieszkańców gminy,  którą poprowadził DJ Misieq .  Zapraszamy za rok!

Zdjęcia

 

Szukaj

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Formularze do pobrania

Formularze do pobrania

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Dobry Start 300 dla ucznia

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl