BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1811
mod_vvisit_counterWczoraj2494
mod_vvisit_counterW tym tygodniu12008
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień17586
mod_vvisit_counterObecny miesiąc14469
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc76109
mod_vvisit_counterŁącznie5786142

Online (20 minut temu): 35
Twój IP: 35.169.107.85
,
Dzisiaj: Aug 06, 2020
Uroczyste przekazanie odnowionego centrum wsi Przemyków PDF Print E-mail
Thursday, 23 September 2010 12:22

19 września 2010 r. odbyło się uroczyste przekazanie zrewitalizowanych obiektów wiejskich w Przemykowie.

Uroczystość rozpoczęła msza święta w miejscowym kościele. Po zakończeniu mszy ks. Jerzy Sikora proboszcz parafii Przemyków poświęcił po kolei wszystkie obiekty. Mieszkańcy, zaproszeni gości prowadzeni przez kapelę góralską przemaszerowali przez odnowione centrum Przemykowa, oglądając obiekty i słuchając komentarza o zakresie wykonanych robót.

Po dojściu na miejsce głównej uroczystości tj. plac przy budynku wiejskim, państwo Wiesława Jeż – Radna Powiatu Proszowickiego i Stefan Czarnecki – Radny Gminy Koszyce, powitali gości oraz wszystkich uczestników uroczystości. Nastąpiło uroczyste przecięcie symbolicznej wstęgi, którego dokonali: Wójt Gminy Koszyce – Stanisław Rybak oraz Przewodniczący Rady Gminy – Tadeusz Nawrot.

Następnie prowadzący całą uroczystość - Pan Stefan Czarnecki odczytał uchwałę Rady Sołeckiej wsi Przemyków na mocy której Stanisławowi Rybakowi – Wójtowi Gminy Koszyce nadano tytuł Honorowego Obywatela wsi Przemyków. W uzasadnieniu uchwały napisano m.in. o wspieraniu przez Stanisława Rybaka samorządów wiejskich, inspirowaniu różnych inicjatyw na rzecz samorządów i konsekwentną ich realizację, dbałość o rozwój wsi poprzez realizację:  inwestycji infrastrukturalnych, a także rewitalizację wsi w aspekcie dziedzictwa kulturowego.

Pan Stanisław Rybak dziękując Radzie Sołeckiej za ten zaszczytny tytuł powiedział, że dla niego Tytuł Honorowego Obywatela jest najważniejszym ze wszystkich  odznaczeń i wyróżnień jakie do tej pory otrzymał. W swoim wystąpieniu podsumował realizacją projektu odnowy wsi, mówił także o inwestycjach wodno-kanalizacyjnych jakie mają być realizowane w Przemykowie.

Kolejnym punktem programu było wręczenie Medalu honorowego im. Bolesława Chomicza Panu Czesławowi Markowi, za zasługi dla przemykowskiej OSP i długoletnią w niej działalność.

Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna w wykonaniu dzieci szkolnych z Centrum Oświatowego w Koszycach.

Na koniec była zabawa ludowa na której przygrywała kapela góralska.

Zdjęcia

 

Szukaj

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Formularze do pobrania

Formularze do pobrania

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Dobry Start 300 dla ucznia

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl