BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2093
mod_vvisit_counterWczoraj5323
mod_vvisit_counterW tym tygodniu13814
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień39295
mod_vvisit_counterObecny miesiąc86596
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc133893
mod_vvisit_counterŁącznie4917834

Online (20 minut temu): 114
Twój IP: 35.175.201.14
,
Dzisiaj: Jan 21, 2020
Gospodarka wodą w Polsce PDF Print E-mail
Wednesday, 30 October 2019 08:23

29 października 2019 roku odbyło się spotkanie z Panem Jerzym Iwanickim poświęcone tematyce aktualnych problemów gospodarki wodą w Polsce.

Wykładowca poprzez swój przekaz, starał się uświadomić słuchaczom jak cennym dobrem jest woda. W swej wypowiedzi podkreślał, że dla przeciętnego człowieka woda jest dobrem zwykle niezauważalnym i niedocenianym. Człowiek przyzwyczaił się do tego, że woda po prostu jest.Wodę dostrzegamy gdy nabiera ona kluczowego znaczenia, a to jest zwykle w przypadkach kiedy następuje jej nadmiar (tzw. powódź) lub niedobór (tzw. susza). Często poprzez nierozsądne gospodarowanie zasobami wodnymi następuje zjawisko traktowania rzek i naturalnych cieków wodnych jak ścieków, do których wrzucamy co popadnie, a skutkiem takiego działania jest wymieranie organizmów wodnych – głównie ryb i raków. Innym niekorzystnym zjawiskiem wpływającym na wodę jest antropopresja–czyli różnorodny wpływ działalności gospodarczej człowieka na stan środowiska. Postęp naukowo-techniczny w tym budowa zapór wodnych czy nieprzemyślane korytowanie rzek prowadzi często do niekorzystnego przekształcenia środowiska przyrodniczego. Przykładem może być mechaniczne pogłębianie rzek, które pociąga za sobą zmianę składu gatunkowego biocenozy dna rzeki. Zbyt intensywna i nieracjonalna gospodarka człowieka może prowadzić do zakłóceń w funkcjonowaniu układów ekologicznych i nieodwracalnych zmian w ekosystemie. Polityka dominacji techniki nad przyrodą prowadzi donikąd i w przyszłości może niekorzystnie odbić się na przyszłych pokoleniach. Dostrzegając rosnące problemy w polityce wodnej powstał raport poświęcony Gospodarce wodą w Polsce. Jednym z autorów Raportu jest Pan Jerzy Iwanicki.

 

Raport porusza istotne kwestie w zakresie:

1) Zdrowotnych konsekwencji obecnej polityki wodnej

2) Gospodarczych konsekwencji obecnej polityki wodnej

3) Działań degradujących środowisko wodne

4) Zagrożenia powodzią i suszą

5) Prawne i organizacyjne przyczyny stanu wód i środowisk związanych z wodą

 

Treść raportu publikujemy poniżej.

 

Zdjęcia

ATTACHMENTS TITLE
FILEFILE SIZE
DOWNLOAD THIS FILE (Raport Gospodarka wodą w Polsce.pdf)Raport Gospodarka wodą w Polsce.pdf718 Kb
 

Szukaj

System Powiadamiania

Bezpłatna Aplikacja

Blisko

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Formularze do pobrania

Formularze do pobrania

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Dobry Start 300 dla ucznia

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl