BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj698
mod_vvisit_counterWczoraj2385
mod_vvisit_counterW tym tygodniu698
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień17983
mod_vvisit_counterObecny miesiąc15968
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc153501
mod_vvisit_counterŁącznie5639174

Online (20 minut temu): 37
Twój IP: 34.204.176.125
,
Dzisiaj: Jun 07, 2020
Obchody Święta Niepodległości w Koszycach PDF Print E-mail
Tuesday, 12 November 2019 12:15

Gmina Koszyce świętowała 101 Rocznicę Odzyskania Niepodległości. 11 listopada o godz. 16.00 odbyły się główne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Organizatorem był Burmistrz Miasta i Gminy Koszyce. Uroczystość odbyła się w oddanej niedawno do użytku Sali Koncertowej w Koszycach.

W swoim wystąpieniu Burmistrz mówił o genezie utraty przez Polskę niepodległości, o zrywach niepodległościowych. Nawiązał także do okresu międzywojennego, w którym po odzyskaniu niepodległości nastąpił dynamiczny rozwój kraju, przerwany II wojną światową. Wspomniał o sytuacji międzynarodowej po II wojnie światowej o zachowaniu wobec Polski ówczesnych mocarstw. Stwierdził iż pełna suwerenność dla Polski nastąpiła po 1989r. a o rozwoju samorządów zdecydowała uchwalona w 1990 roku ustawa o samorządzie.

Mówił o najważniejszych osiągnięciach gminy Koszyce, przedsięwzięciach jakie gmina podjęła dla uczczenia 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wymienił tu odzyskanie przez Koszyce statusu miasta, budowę na koszyckim rynku pomnika królowej Elżbiety Łokietkówny, imprezę kulturalną pod nazwa „Znów jesteśmy miastem” i wybudowanie sali koncertowej.

Na koniec Burmistrz złożył wszystkim z okazji święta serdeczne życzenia.

W drugiej części uroczystości wystąpił zespół pod nazwą „Tu i teraz” z Bejsc. Zespół zaśpiewał znane i lubiane oraz mniej znane pieśni patriotyczne, których było w sumie 16. Był to niezapomniany koncert. Piękne wykonie utworów, bardzo ciekawe aranżacje sprawiły iż koncert był prawdziwą ucztą artystyczną dla licznie przybyłej publiczności. Jego walory podniosło perfekcyjne nagłośnienie i świetna akustyka nowej sali koncertowej.

Zespół działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Bejscach obecnie liczy 12 osób. W repertuarze zespołu znajdują się między innymi: pieśni patriotyczne, wielkopostne, kolędy i pastorałki, piosenki rozrywkowe i biesiadne. Zespół prowadził Pan Radosław Kornaś, który jest także aranżerem wykonywanych utworów.

 

Zdjęcia

 

Szukaj

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Formularze do pobrania

Formularze do pobrania

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Dobry Start 300 dla ucznia

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl