BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj121
mod_vvisit_counterWczoraj2368
mod_vvisit_counterW tym tygodniu13407
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień19634
mod_vvisit_counterObecny miesiąc10694
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc153501
mod_vvisit_counterŁącznie5633900

Online (20 minut temu): 33
Twój IP: 34.204.168.209
,
Dzisiaj: Jun 05, 2020
Dzień Emeryta i Rencisty w Sali Koncertowej w Koszycach PDF Print E-mail
Monday, 02 December 2019 12:20

W kalendarzu ważnych dla Gminy Koszyce wydarzeń już od dziesięciu lat w okresie jesiennym znajdują się obchody Dnia Emeryta i Rencisty.

W dniu 29 listopada 2019 roku z inicjatywy Burmistrza Miasta i Gminy Koszyce Stanisława Rybaka odbyło się uroczyste spotkanie w którym udział wzięli Seniorzy z naszej gminy. Zaproszeni goście – emeryci i renciści przedstawiciele środowisk z kręgu oświaty, służby zdrowia, rolnictwa, organizacji pozarządowych, samorządu, radni, sołtysi i aktywni seniorzy z poszczególnych miejscowości spotkali się w nowo otwartej Sali Koncertowej w Koszycach.Uroczyste spotkanie poprowadziła Pani Wiesława Niedziela Kierownik Miejskiego i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Koszycach, która przywitała wszystkich zaproszonych gości oraz Burmistrza Miasta i Gminy Koszyce prosząc go o zabranie głosu. Burmistrz w swoim wystąpieniu przywitał zebranych gości. Wskazał na szczególny charakter Dnia Emeryta i Rencisty, który to dzień wpisuje się w promowanie społeczeństwa obywatelskiego oraz pozwala docenić i podkreślić potencjał doświadczenia, wartość i wiedzę Seniorów, z których mogą czerpać młodsze pokolenia. Zachęcał także Seniorów aby w miarę swoich możliwości uczestniczyli w życiu społecznym, kulturalnym, aby nie zamykano się w czterech ścianach tylko korzystano z inicjatyw kierowanych do seniorów a także aktywizowano się i podejmowano nowe, ciekawe przedsięwzięcia.Prezentem muzycznym dla wszystkich Seniorów był przepiękny występ Krakowskiej Grupy Biesiady Muzycznej z Krakowa. Na występ zespołu składały się utwory różnych stylów muzycznych, m. in. utwory taneczne, standardy muzyki polskiej, góralskiej i cygańskiej. Spotkanie miało podniosły charakter, ale również obfitowało w miłą i rodzinną atmosferę zakończoną wspólnym śpiewem piosenek biesiadnych Zespołu wraz z Seniorami. Była to najlepsza terapia na wszystkie dolegliwości. Seniorzy pokazali, iż mają w sobie wiele sił witalnych i nie wiek jest tutaj najważniejszy, lecz radość bycia razem, radość ze wspólnej zabawy, a także fakt, że się o nich pamięta. Zwieńczeniem uroczystości był poczęstunek przygotowany przez Koszycką Spółdzielnie Socjalną.

Zdjęcia

 

Szukaj

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Formularze do pobrania

Formularze do pobrania

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Dobry Start 300 dla ucznia

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl