BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj673
mod_vvisit_counterWczoraj2308
mod_vvisit_counterW tym tygodniu12001
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień16440
mod_vvisit_counterObecny miesiąc21273
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc72358
mod_vvisit_counterŁącznie5716837

Online (20 minut temu): 40
Twój IP: 3.228.21.204
,
Dzisiaj: Jul 10, 2020
Świadczenie "Dobry start" PDF Print E-mail
Tuesday, 23 June 2020 10:08

Miejski i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Koszycach uprzejmie informuje, że od 01 lipca 2020r. kontynuowany będzie Program „Dobry start”, czyli świadczenie przysługujące dzieciom uczącym się w szkole, aż do ukończenia 20. roku życia.

Program Dobry Start, czyli tzw. 300 plus ma wesprzeć rodziny w zakupieniu dzieciom szkolnej wyprawki. Wnioski o uzyskanie świadczenia będzie można składać od 1 lipca do 30 listopada. Względem ubiegłorocznej edycji, program nie ulega zmianom. O uzyskanie pieniędzy z programu „Dobry start” może ubiegać się rodzic dziecka bądź pełnoletni uczeń, który uczy się w szkole, aż do ukończenia 20. roku życia. Ponadto jak zakłada formuła programu: „dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24. roku życia”.

Ważną informacją jest fakt, że wyprawka 300 plus nie przewiduje żadnego limitu dochodowego, a więc nie obowiązuje cenzus majątkowy, aby ją otrzymać. Świadczenie nie przysługuje jednak dzieciom w przedszkolach lub zerówkach, a także nie obejmuje studentów uczących się na uczelniach wyższych.

Wniosek o świadczenie dobry start można składać online od 1 lipca przez stronę empatia.mpips.gov.pl, portal PUE ZUS lub przez bankowość elektroniczną, a także drogą tradycyjną od 1 sierpnia 2020r. (w formie papierowej w odpowiedniej instytucji administracji publicznej)

 

Szukaj

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Formularze do pobrania

Formularze do pobrania

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Dobry Start 300 dla ucznia

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl