BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1932
mod_vvisit_counterWczoraj1773
mod_vvisit_counterW tym tygodniu9521
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień12206
mod_vvisit_counterObecny miesiąc39890
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc65406
mod_vvisit_counterŁącznie2366587

Online (20 minut temu): 37
Twój IP: 54.224.214.93
,
Dzisiaj: Wrz 20, 2017
Noworoczny Koncert w Koszycach PDF Drukuj Email

9 stycznia w Muzeum Ziemi Koszyckiej im. Stanisława Boducha w Koszycach odbył się Koncert Noworoczny dla mieszkańców i gości gminy Koszyce. Organizatorem była gmina Koszyce.  Wójt Gminy – Stanisław Rybak złożył mieszkańcom życzenia noworoczne. Powiedział krótko o zamierzeniach inwestycyjnych i społecznych na 2011rok i lata najbliższe.

Poinformował też, że formuła „koncertów noworocznych” zastąpi dotychczasową imprezę sylwestrową na koszyckim rynku. Wyraził nadzieję, że koncerty noworoczne staną się tradycją i na stałe wejdą do kalendarza wydarzeń kulturalnych w gminie Koszyce. Zachęcił mieszkańców do liczniejszego udziału w imprezach artystycznych organizowanych przez Muzeum Ziemi Koszyckiej.

Następnie przywitał i przedstawił zespół „Dzień Dobry” z Bielska Białej - gwiazdę tego wieczoru.

Zespół "Dzień Dobry" istnieje od lutego 2004 roku. We wrześniu 2008 roku zdobył I miejsce i statuetkę „Serce Szczerozłote” na Krakowskim Festiwalu Twórczości „Korowód” im. Marka Grechuty. Konsekwencją tego wydarzenia jest program pod tytułem: „Dzień Dobry Panie Marku”, który zawiera utwory Marka Grechuty w nowych aranżacjach i autorskie piosenki Zespołu. Dzięki Fundacji "PIOSENKARNIA" występują u boku takich gwiazd polskiej estrady jak: Krystyna Prońko, Renata Przemyk, Gaba Kulka, Jacek Wójcicki, Grzegorz Markowski, Zbigniew Wodecki, Artur Gadowski, Tadeusz Woźniak czy słynna "Anawa". Gale Koncertowe z udziałem tych artystów i zespołu "Dzień Dobry" zatytułowane: "Magia Obłoków" odbyły się w Operze Krakowskiej i Sali Kongresowej w Warszawie.

Zespół tworzą znakomici muzycy: Piotr Mirecki - śpiew, gitara, cajon, Małgorzata Stachura - bas akustyczny, śpiew, Jan Stachura - gitara, Krzysztof Maciejowski - skrzypce, śpiew, Stanisław Joneczko – akordeon.

Rozpoczął się trwający ponad godzinę koncert zespołu.  W pierwszej części koncertu artyści zaprezentowali utwory z repertuaru Marka Grechuty, drugą część wypełniły autorskie piosenki zespołu a w trzeciej części znalazły się kolędy i pastorałki zarówno te znane, jak i autorstwa zespołu w akustycznych aranżacjach. Co chwilę widzowie zaskakiwani byli po mistrzowsku wplecionymi w utwory elementami etnicznymi.

Przepiękne akustyczne brzmienie zespołu, żywiołowość wykonania, wspaniały kontakt z publicznością a także wirtuozowska gra na instrumentach sprawiły, że dla publiczności zgromadzonej na koncercie była to prawdziwa uczta muzyczna i niezapomniane wydarzenie artystyczne.

Zdjęcia