BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1635
mod_vvisit_counterWczoraj2042
mod_vvisit_counterW tym tygodniu8195
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień16026
mod_vvisit_counterObecny miesiąc55021
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc65845
mod_vvisit_counterŁącznie7152729

Online (20 minut temu): 26
Twój IP: 18.207.132.226
,
Dzisiaj: Maj 25, 2022
Wycieczka do Ojcowa i Pustyni Błędowskiej - projekt " Odkrywamy świat..." PDF Drukuj Email
sobota, 31 października 2020 17:50

Wycieczka do Ojcowa i Pustyni Błędowskiej odbyła się na początku roku szkolnego 2020/2021. Wzięli w niej udział uczniowie klas starszych, uczestniczący w dodatkowych zajęciach kół: przyrodniczego, geograficznego, informatycznego w ramach w projektu „Odkrywamy świat i swoje możliwości, edukacja celem naszej lepszej przyszłości” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Uczestnicy wycieczki zwiedzali malowniczą Dolinę Prądnika od Ruin Zamku Kazimierzowskiego, Skały Panieńskie, Igłę Deotymy, Jaskinię Krowią, Bramę Krakowską i zespół Skał Góry Koronnej i z ukrytą pośród nich Rękawicą, Jaskinie Ciemną. Idąc dalej, przez Wąwóz Ciasne Skałki, na najwyższe wzniesienie w Ojcowskim Parku Narodowym - Górę Chełmową, na samym jej szczycie odkryli najdłuższą jaskinię na terenie objętym przez park - Grotę Łokietka. Na tej trasie dowiedzieli się, jakie legendy i podania ukrywają tutejsze ruiny zamku, skałki i jaskinie a wśród nich Grota Łokietka. Zwiedzili z zewnątrz Zamek w Pieskowej Skale oraz Maczugę Herkulesa.

Po Ojcowie uczniowie odwiedzili Pustynię Błędowską. Pustynia Błędowską- jedyna w Polsce i Europie Środkowej miniatura pustyni zwaną „Polską Saharą”. Pustynia położona jest na terenie Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd, na granicy Wyżyny Olkuskiej i Wyżyny Śląskiej oraz pomiędzy Kluczami od wschodu i Błędowem od zachodu Łącznie Pustynia Błędowska zajmuje obszar około 32 km kw.

Więcej informacji o wycieczce w poniższym linku

http://spksiaznice.szkolnastrona.pl/a,878,wycieczka-szkolna-ojcow-pustynia-bledowska

 

Szukaj

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Pomoc Obywatelom Ukrainy

Pomoc Obywatelom Ukrainy

ePUAP

e_puap

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Formularze do pobrania

Formularze do pobrania

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl

aPUAP

e_puap

MKDNiS