BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj789
mod_vvisit_counterWczoraj3186
mod_vvisit_counterW tym tygodniu9604
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień14728
mod_vvisit_counterObecny miesiąc64404
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc77167
mod_vvisit_counterŁącznie6060222

Online (20 minut temu): 30
Twój IP: 3.216.79.60
,
Dzisiaj: Nov 25, 2020
Fundusz Sprawiedliwości dla OSP Koszyce PDF Print E-mail
Friday, 20 November 2020 08:23

Gmina Koszyce otrzymała prawie 40 000,00 zł z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Fundusz Sprawiedliwości na zakup 10 kompletów ubrań specjalnych dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Koszycach. Środki te udało się uzyskać dzięki staraniom Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Norberta Kaczmarczyka.

Fundusz Sprawiedliwości - Fundusz Pomocy Poszkodowanym i Pomocy Postpenitencjarnej jest państwowym funduszem celowym ukierunkowanym na pomoc pokrzywdzonym i świadkom, przeciwdziałanie przestępczości oraz pomoc postpenitencjarną, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Kilka lat temu rozszerzono formułę działania Funduszu Sprawiedliwości, co umożliwiło udzielanie wsparcia dla służb ratujących życie i zdrowie pokrzywdzonych. Chodzi zwłaszcza o jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, których członkowie w przypadku wypadków drogowych jako pierwsi udzielają pomocy poszkodowanym. Służba w OSP bardzo się zmieniła – dziś strażacy ochotnicy nie tylko gaszą pożary, ale również należą do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Wyjeżdżają do wypadków, są pierwsi na miejscu zdarzenia. Często bezinteresownie narażają swoje zdrowie i życie w służbie jaką pełnią. Pozyskane środki wpłyną na poprawę jakości i bezpieczeństwa w udzielaniu pierwszej pomocy w zdarzeniach.

Dnia 1 grudnia 2020 roku o godz. 11.00 w Dalewicach Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Norbert Kaczmarczyk symboliczne przekaże czek z dofinansowaniem dla OSP Koszyce, w którym udział weźmie Burmistrz Miasta i Gminy Koszyce Stanisław Rybak oraz trzech przedstawicieli jednostki OSP Koszyce.

 

Szukaj

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Formularze do pobrania

Formularze do pobrania

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Dobry Start 300 dla ucznia

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl