BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj498
mod_vvisit_counterWczoraj2566
mod_vvisit_counterW tym tygodniu5197
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień21117
mod_vvisit_counterObecny miesiąc43427
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc70920
mod_vvisit_counterŁącznie6193401

Online (20 minut temu): 26
Twój IP: 3.239.109.55
,
Dzisiaj: Jan 19, 2021
Otwarcie obwodnicy Koszyc w ciągu drogi wojewódzkiej nr 768 PDF Print E-mail
Thursday, 07 January 2021 10:28

W dniu 21 grudnia 2020r otwarto obwodnicę Koszyc w ciągu drogi wojewódzkiej nr 768. W uroczystości wzięli udział Marszałek Województwa Małopolskiego Pan Witold Kozłowski, Wicemarszałek Pan Łukasz Smółka, Poseł Anna Pieczarka, Poseł Stanisław Bukowiec, Burmistrz Miasta i Gminy Koszyce Pan Stanisław Rybak oraz przedstawiciele Rady Miejskiej Koszyce, Powiatu Proszowickiego oraz Dyrektorzy Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Inwestorem zadania było Województwo Małopolskie a całkowita wartość inwestycji opiewa na kwotę ponad 22 mln zł w tym dofinansowanie Gminy Koszyce w wysokości 1 266 821,00 zł z czego zapłacona kwota w wysokości 861 459,00 zł pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Tablica - dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

O budowę obwodnicy zarówno drogi wojewódzkiej nr 768 jak i drogi krajowej nr 79 Gmina Koszyce czyniła starania od roku 2002 kiedy to otwarto most na rzece Wiśle w miejscowości Sokołowice. Most wybudowano sumptem Województwa Małopolskiego oraz przy wsparciu ze strony samorządów Powiatu Brzeskiego i Proszowickiego oraz gmin Koszyce i Szczurowa. Pomimo wielokrotnie podejmowanych starań budowa obwodnicy przeciągała się w czasie , zmieniano koncepcje a Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie była zainteresowana przedsięwzięciem.

Obwodnica Koszyc w ciągu drogi wojewódzkiej nr 768 ma początek na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 768 z drogą krajową 79 w miejscowości Koszyce (rondo) a kończy się na skrzyżowaniu z drogą powiatową w miejscowości Sokołowice. Nowy trakt drogowy zdecydowanie usprawnia ruch komunikacyjny i komfort dla mieszkańców.

Od wielu lat Gmina Koszyce podejmuje kroki o budowę obwodnicy drogi krajowej nr 79. Jest to zadanie priorytetowe dla tutejszego samorządu , niestety zarządca drogi którym jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie jest zainteresowana tematem twierdząc, że budowa obwodnicy jest niezasadna. Pomimo powyższego Gmina Koszyce cały czas będzie lobbowała na rzecz budowy obwodnicy drogi krajowej.

Obwodnica Koszyc w ciągu drogi krajowej nr 79 rozwiązałaby występujące problemy komunikacyjne na terenie gminy i zapewniałaby odpowiednie bezpieczeństwo w ruchu pojazdów na drodze a także miałaby pozytywny wpływ na niechronionych uczestników ruchu jakim są piesi i rowerzyści.

Zdjęcia z otwarcia obwodnicy w Koszycach

 

Szukaj

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Formularze do pobrania

Formularze do pobrania

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Dobry Start 300 dla ucznia

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl