BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj395
mod_vvisit_counterWczoraj1851
mod_vvisit_counterW tym tygodniu8093
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień14437
mod_vvisit_counterObecny miesiąc28495
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc28790
mod_vvisit_counterŁącznie6334247

Online (20 minut temu): 26
Twój IP: 3.237.20.246
,
Dzisiaj: Apr 15, 2021
Apel do mieszkańców Gminy Koszyce - nielegalne składowiska odpadów PDF Print E-mail
Rolnictwo i ochrona środowiska
Thursday, 25 March 2021 14:15

Nielegalne składowiska odpadów komunalnych to wszechobecny problem, z którym nasza gmina nieustannie się zmaga. Odpady są nie tylko wyrzucane są lasach, czy na uboczu, ale również przy drogach i na polach uprawnych. Pracownicy Urzędu Gminy dostają coraz częściej zgłoszenia od mieszkańców ze ktoś wyrzucił odpady w miejsce gdzie nie powinny się one znajdować. Wyrzucane są głównie materiały budowlane, sprzęt RTV i AGD, folie spożywcze, butelki, puszki i opony, a to jedne z wielu rodzajów odpadów, które możemy tam spotkać. Tego typu odpady przyjmowane są przez firmę odbierającą odpady komunalne z terenu gminy Koszyce (obecnie to firma „MIKI”) w comiesięcznej zbiórce ( m.in. selektywne zbierane odpady: papier, szkło czy tworzywo sztuczne), prowadzone są zbiórki odpadów wielkogabarytowych sprzed posesji trzy razy do roku a także w pierwszą i trzecią sobotę miesiąca, po wcześniejszym zgłoszeniu, można je oddać w ramach ponoszonej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w miejscowości Włostowice.

Dzikie wysypiska nie tylko wpływają na krajobraz naszej gminy, ale również wywierają szkodliwy wpływ na środowisko: stanowią poważne zagrożenie dla zwierząt, które szukają pożywienia, dla wód gruntowych i gleb przez uwalnianie z odpadów niebezpiecznych związków chemicznych oraz stanowią środowisko powstawania chorobotwórczych grzybów i bakterii.

Skala problemu jest ogromna i dlatego apelujemy do mieszkańców Gminy Koszyce o ochronę środowiska i jego zasobów, które stanowi nasze niedoceniane dobro, o przemyślane zarządzanie odpadami pochodzącymi z naszych gospodarstw domowych. Szanujmy prace Naszych sąsiadów, rolników, którzy ciężko pracują na roli, a jak widać za załączonym zdjęciu pola uprawne stają się aktem wandalizmu, gdzie wyrzucane są odpady.

Takie akty są ścigane zgodnie z art. 154 §2 Kodeksu wykroczeń przez upoważnione do tego organy ścigania. Gmina Koszyce nie godzi się na takie postępowanie, w związku z tym każdą sprawę kieruje na Policje a wykryty sprawca ponosi konsekwencje swojego czynu. Coraz łatwej wykryć sprawce, gdyż pojawiają się świadkowie, którzy nie godzą się na zaśmiecanie, monitoring prywatny jak również gminny odgrywa ważną role w śledztwie a nawet rozwieszone fotopułapki.

Dlatego dbajmy wspólnie o nasz krajobraz i szanujmy swoją prace wzajemnie.

ATTACHMENTS TITLE
FILEFILE SIZE
DOWNLOAD THIS FILE (Dzikie wysypiska.docx)Dzikie wysypiska.docx780 Kb
 

Szukaj

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Formularze do pobrania

Formularze do pobrania

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Dobry Start 300 dla ucznia

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Imieniny

Dzisiaj jest: 15 Kwiecień 2021        Imieniny obchodzą: Olimpia, Anastazja, Bazyli - Wielkanoc

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl