BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1258
mod_vvisit_counterWczoraj1700
mod_vvisit_counterW tym tygodniu6007
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień15070
mod_vvisit_counterObecny miesiąc72250
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc71750
mod_vvisit_counterŁącznie5990901

Online (20 minut temu): 23
Twój IP: 18.215.62.41
,
Dzisiaj: Paź 28, 2020
Relacja z Dni Koszyc 2011 PDF Drukuj Email
środa, 01 czerwca 2011 12:52

Dni Koszyc 2011

28 – 29 maja

Już po raz dziewiąty Koszyce obchodziły swoje święto, które tradycyjnie odbywa sie w ostatni weekend maja. Program tegorocznych Dni Koszyc  wypełniły imprezy kulturalne i rozrywkowe.

Obchody Dni Koszyc poprzedziło Święto Szkoły, obchodzone przez Centrum Oświatowe w Koszycach na pamiątkę nadania imienia Kornela Makuszyńskiego – Szkole Podstawowej i imienia Stanisława Wyspiańskiego – Gimnazjum. Święto było okazją do zaprezentowania dorobku kulturalnego uczniów.

Sobotnie przedpołudnie wypełniły gry i zabawy dla dzieci, mecze piłkarskie, pokazy strongmanów. Wiele emocji wzbudził mecz pomiędzy oldboyami Olkusza i Koszyc, który w regulaminowym czasie zakończył się remisem 6 : 6. O zwycięstwie drużyny Koszyc zadecydowały rzuty karne. Wszystkie zabawy i rozgrywki odbywały się na boisku ze sztucznej nawierzchni przy Centrum Oświatowym w Koszycach. Zwycięstwem  4:3 zakończył się mecz reprezentacji  Koszyc z drużyną LKS Nidzica z Dobiesławic.

Po południu na koszyckim Rynku odbyły się imprezy estradowe. Dzieci i młodzież Centrum Oświatowego przedstawiła widowisko taneczne zatytułowane „Pokaż na co cię stać”. Ze względu na padający deszcz wszystkie tańce musiały się odbyć na zadaszonej scenie choć choreografia do kilku z nich przewidziana była na większą przestrzeń na płycie Rynku.

Kolejnym punktem programu był koncert zespołu „Wspomnienie” z Opatowca. Zespól zagrał znane i lubiane utwory. Na koniec do tańca przygrywał zespół „Impuls” pod kierownictwem Angeliki Jarosz.

Niedziela, drugi dzień obchodów święta gminy przebiegał już bez zakłóceń. Wspaniała pogoda pozwoliła na zrealizowanie wszystkich punktów programu.

Rozpoczął się on od występów teatru ulicznego w programie dla dzieci pt. „Kolorowy cyrk”. Były w nim m.in. Mini – warsztaty szczudlarskie, Gigantyczna Skakanka, Diabolo, Rola Bola, Pokaz gigantycznych baniek mydlanych.

Punktualnie o godz. 16.00 zawyła syrena, i na płytę Rynku wjechała koszycka OSP. Odbył się pokaz ratownictwa. Wzbudził on ogromne zainteresowanie wśród mieszkańców i zachwyt dzieci. Strażacy bardzo profesjonalnie i sprawnie wydobyli z wraku samochodu poszkodowanego, udzielając mu pierwszej pomocy i przygotowując go do transportu karetką pogotowia ratunkowego.

Następnie wystąpił powstały przy Muzeum Ziemi Koszyckiej im. Stanisława Boducha zespół regionalny. Był to jego debiut sceniczny. Zespół ubrany w nowe zakupione przez Muzeum stroje regionalne wykonał suitę tańców krakowskich. Na zakończenie odtańczono czardasza.

Gwiazdą wieczoru był Alosza Awdiejew piosenkarz, aktor, językoznawca od 1976r. związany z krakowskim kabaretem „Piwnica Pod Baranami Zaśpiewał  romanse rosyjskie i cygańskie oraz piosenki odeskie i żydowskie okraszone humorem.

Wieczór zakończyła zabawa taneczna z zespołem „Impuls”

Występom estradowym towarzyszyły wystawy, kiermasze, oraz stoisko gastronomiczne Stowarzyszenia Kobiet Kreatywnych Gminy Koszyce z Książnic Wielkich.

Zdjęcia


 

Szukaj

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Formularze do pobrania

Formularze do pobrania

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Dobry Start 300 dla ucznia

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl