BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1004
mod_vvisit_counterWczoraj1635
mod_vvisit_counterW tym tygodniu10619
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień15070
mod_vvisit_counterObecny miesiąc76862
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc71750
mod_vvisit_counterŁącznie5995513

Online (20 minut temu): 14
Twój IP: 35.170.78.142
,
Dzisiaj: Paź 31, 2020
Przekazanie wodociągu w Przemykowie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 września 2011 11:40

18 września 2011r. w Przemykowie odbyło się uroczyste przekazanie 1etapu prac związanych z  zadaniem “Budowa sieci wodociągowej  dla miejscowości Malkowice, Siedliska, Przemyków, Piotrowice, Filipowice, Rachwałowice” w ramach projektu „Zapewnienie prawidłowej gospodarki wodno-ściekowej na terenie Związków Międzygminnych „Nidzica” i „Nida 2000””.

W uroczystości na zaproszenie Wójta Gminy Koszyce – Stanisława Rybaka oraz Samorządu Wiejskiego Przemykowa uczestniczyli: Andrzej Pałys – Poseł na Sejm RP, Samorządowcy z sąsiednich gmin, władze Związków Nidzica” i „Nida 2000”, Inżynier Kontraktu, Firma wykonująca sieć wodociągową, Firma eksploatująca sieć wodno-kanalizacyjną.

Symbolicznego otwarcia wodociągu dokonali: Pan Andrzej Pałys – Poseł na Sejm RP i Stanisław Rybak – Wójt Gminy Koszyce w asyście Ryszarda Sieradzego – Sołtysa Przemykowa, który odkręcił kurek z wodą. I tak pierwszy raz w historii Przemykowa popłynęła woda z wodociągu. Społeczność Przemykowa oraz miejscowości, w których zakończono I etap budowy wodociągu bardzo serdecznie podziękowała Panu Posłowi i Wójtowi Gminy Koszyce porównując znaczenie wodociągu do elektryfikacji miejscowości.  Księża proboszczowie parafii Przemyków – Ksiądz Jerzy Sikora i Rachwałowic – ksiądz Czesław Kubiś dokonali poświęcenia wodociągu.

Za zasługi dla miejscowości, oraz Ochotniczej Straży Pożarnej senior wiejskiego samorządu Pan Stanisław Noga został odznaczony Złotym Krzyżem Związku OSP. Za zaangażowanie i pomoc w realizacji różnych przedsięwzięć wieś podziękowała też, wręczając okolicznościowe pismo rodzinie Państwa Wojciarczyków – właścicielom tartaku.

Na koniec mieszkańcy bawili się na festynie przy dźwiękach kapeli góralskiej.

Idea rozwiązania problemu braku wody pitnej na terenie nadnidziańskim zrodziła się w 1991r, kiedy to 7 gmin utworzyło nieformalne porozumienie, a pomysłodawcą projektu był aktualny poseł Andrzej Pałys . W 1993r. powstał Związek Międzygminny NIDA 2000  do którego gmina Koszyce wstąpiła w 1994r.    Intensywne prace organizacyjne, którym ton nadawali Andrzej Pałys i Stanisław Rybak zaowocowały najpierw wybudowaniem ujęcia brzegowego wody na Nidzie w Starym Korczynie, a następnie w latach 2003 -  2005 przy dominującym udziale środków Unii Europejskiej i budżetu Państwa wybudowana została nowoczesna stacja uzdatniania wody w Starym Korczynie oraz wodociąg regionalny przesyłowy długości 25 km kończący się przepompownią i zespołem zbiorników wyrównawczych w Siedliskach  nakładem 6 mln Euro. Zapewnia to pełne pokrycie wszelkich potrzeb wodnych naszej gminy. Nieocenioną pomoc organizacyjną i finansową dla Związku okazały władze województwa świętokrzyskiego.

W 2010 roku w ramach porozumienia 2 związków międzygminnych i 4 gmin rozpoczęła się największa inwestycja wodno-kanalizacyjna z kosztorysem blisko 100 mln zł realizowana w ramach Funduszu Spójności przy istotnym wsparciu WFOŚiGW w Kielcach.   Wartość poprzetargowa inwestycji w gminie Koszyce wynosi blisko 17 mln zł, a odcinek sieci wodociągowej przekazywanej do użytku długości  28,5 km kosztował prawie 4,5 mln zł.

Zdjęcia

 

Szukaj

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Formularze do pobrania

Formularze do pobrania

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Dobry Start 300 dla ucznia

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl