BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1004
mod_vvisit_counterWczoraj1635
mod_vvisit_counterW tym tygodniu10619
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień15070
mod_vvisit_counterObecny miesiąc76862
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc71750
mod_vvisit_counterŁącznie5995513

Online (20 minut temu): 15
Twój IP: 35.170.78.142
,
Dzisiaj: Paź 31, 2020
Odbyły się II Koszyckie Spotkania Kultur PDF Drukuj Email
wtorek, 27 września 2011 07:00

25 września odbyła się impreza finałowa II Koszyckich Spotkań Kultur. Impreza przebiegała pod hasłem „Tradycja górniczego muzykowania”. Na Koszyckim Rynku wystąpiła Orkiestra Górnicza KWK  Staszic z Katowic pod dyrekcją Grzegorza Mierzwińskiego. Orkiestrze towarzyszyła solistka – Darina Petkowa – sopran.

 

Orkiestra zaprezentowała bardzo różnorodny program, począwszy od znanych i lubianych popularnych utworów, poprzez standardy światowej muzyki rozrywkowej, po arie operowe. Ciekawe aranżacje utworów,  perfekcyjne wykonanie, a także wspaniały głos solistki, sprawiły, że było to niezapomniane wydarzenie artystyczne, które na długo pozostanie w pamięci mieszkańców Koszyc.

Koncert mógł dojść do skutku dzięki panu płk Zbigniewowi Sieradzemu, pochodzącemu z Piotrowic, który pomógł w sprowadzeniu do Koszyc, najlepszej śląskiej orkiestry.

W obchodach II edycji Koszyckich Spotkań Kultur wzięły udział sześcioosobowe delegacje miast partnerskich gminy Koszyce: miasta Crisolles we Francji z merem Gerardem Lecomte i miasta Zaleszczyki na Ukrainie z merem Wołodymyrem Benewjatem. Głównym punktem programu pobytu delegacji było oficjalne spotkanie samorządów trzech zaprzyjaźnionych miast: Crisolles, Zaleszczyki i Koszyce. W celu lepszego poznania się, każda z delegacji zaprezentowała film o swoim mieście.

Aby lepiej poznać historię Polski delegacje gości wzięły udział w zorganizowanych przez gminę Koszyce wycieczkach do Sandomierza i Niepołomic. Każda z delegacji zwiedziła też Kraków.

Celem partnerstwa jest wymiana kulturalna, młodzieżowa, gospodarcza. Do tej pory kontaktowali się samorządowcy trzech partnerów, odbyła się wymiana młodzieżowa pomiędzy Koszycami a Crisolles podczas której młodzież realizowała wspólne projekty kulturalno naukowe, nawiązane zostały kontakty pomiędzy przedsiębiorcami oraz organizacjami społecznymi.

Zdjęcia

 

 

Szukaj

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Formularze do pobrania

Formularze do pobrania

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Dobry Start 300 dla ucznia

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl