BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj183
mod_vvisit_counterWczoraj2130
mod_vvisit_counterW tym tygodniu5990
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień12109
mod_vvisit_counterObecny miesiąc34175
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc53553
mod_vvisit_counterŁącznie6632450

Online (20 minut temu): 28
Twój IP: 3.238.132.225
,
Dzisiaj: Wrz 22, 2021
V Przegląd Kolęd i Pastorałek w Muzeum Ziemi Koszyckiej PDF Drukuj Email
czwartek, 12 stycznia 2012 14:51
12 stycznia 2012 roku w Muzeum Ziemi Koszyckiej im. Stanisława Boducha w Koszycach odbył się V Przegląd Kolęd i Pastorałek zorganizowany został przez Dyrekcję Muzeum Ziemi Koszyckiej im. Stanisława Boducha w Koszycach. W Konkursie wzięli  udział uczniowie ze szkół:
–    Szkoła Podstawowa Opatowiec
–    Szkoła Podstawowa Sierosławice
–    Szkoła Podstawowa Dobiesławice
–    Szkoła Podstawowa Koczanów
–    Szkoła Podstawowa Książnice Wielkie
–    Szkoła Podstawowa Koszyce
–    Gimnazjum Opatowiec
–    Gimnazjum Koszyce
–    Liceum Ogólnokształcące Kazimierza Wielka
–    soliści indywidualni

Jury w składzie:
1.    Emilia Molska – Przewodnicząca Komisji
2.    Julia Drążkiewicz
3.    Krystyna Majewska
4.    Ryszard Stojek
5.    Mariola Węgieł-Kaczmarczyk
po wysłuchaniu kolęd i pastorałek wykonanych przez wszystkich uczestników przeglądu postanowiła nagrodzić  

w kategorii – SZKOŁY PODSTAWOWE

SOLIŚCI:
I miejsce     - Jakub Sowa - SP Koczanów         
II miejsce     RÓWNORZĘDNE    
- Emilia Kozioł - SP Opatowiec
- Nikola Kozioł - SP Opatowiec
- Małgorzata Kurek - SP Dobiesławice
III miejsce     RÓWNORZĘDNE    
- Wiktoria Maj - Sp Opatowiec
- Kacper Sagan - Sp Dobiesławice
- Aurora Dziekan - Sp Koszyce

WYRÓŻNIENIA:
–    Wiktoria Nowak -  SP Sierosławice
–    Małgosia Gorzałczany – SP Koszyce

DUETY, TERCETY:
I miejsce         - tercet: Sandra Nowak, Magdalena Kozłowska, Agata Warchoł - SP Sierosławice     
II miejsce         - duet: Kamil Cieślik, Sebastian Wątek – SP Książnice Wielkie


ZESPÓŁ:
I miejsce         - zespół ze SP Dobiesławice za kolędę - Wśród Nocnej Ciszy
II miejsce         - zespól 7-osobowy  SP Sierosławice za utwór – Tyle kolęd
III miejsce         - zespół SP Koszyce za utwór - Świąt wesołych życzę wam...

SZCZEGÓLNE WYRÓŻNIENIE:
dla zespołu „AVE MARIA” ze SP Książnice Wielkie
–    za przedstawienie taneczno-śpiewajacych interpretacji kolęd ze szczególnym podkreśleniem właściwości powszechnie znanej polskiej kolędy „Bóg się rodzi...”
WYRÓŻNIENIA WYJĄTKOWE:
dla najmłodszych uczestników przeglądu 5-letniego Benedykta Bukowieckiego z Książnic Wielkich a także dla Justyny Gurda z kl. I SP Koszyce

w kategorii – GIMNAZJUM

ZESPÓŁ:
I miejsce         - młodzież  z Gimnazjum Opatowiec
II miejsce         - młodzież  z Gimnazjum Koszyce

SOLIŚCI:
I miejsce         - Sabina Letner – Gimnazjum Koszyce

DUETY:
I miejsce (równorzędne) - duety: Klaudia Kozioł i Natalia Bątkowska oraz Natalia Cabaj i Natalia Kurzyńska,  – oba z Gimnazjum Opatowiec


w kategorii – SZKOŁY PONADGINAZJALNE

I miejsce    - zespół młodzieżowy z LO Kazimierza Wielka


w kategorii – SOLIŚCI INDYWIDUALNI

szczególne wyróżnienie dla Pani Beaty Niebylickiej