BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1931
mod_vvisit_counterWczoraj1773
mod_vvisit_counterW tym tygodniu9520
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień12206
mod_vvisit_counterObecny miesiąc39889
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc65406
mod_vvisit_counterŁącznie2366586

Online (20 minut temu): 36
Twój IP: 54.224.214.93
,
Dzisiaj: Wrz 20, 2017
Spotkanie z Ojcem Leonem Knabitem PDF Drukuj Email

28 września  w Muzeum Ziemi Koszyckiej  im. Stanisława Boducha w Koszycach odbyło się spotkanie z Ojcem Leonem Knabitem – benedyktynem, rekolekcjonistą wieloletnim przeorem Klasztoru Benedyktynów w Tyńcu, pisarzem, publicystą.

 

Ojciec Leon opowiadał o swoim życiu, życiu Benedyktynów, swojej długoletniej wspaniałej przyjaźni z Karolem Wojtyłą później Ojcem Świętym Janem Pawłem II. Mówił też o swojej działalności wydawniczej, o swoich inspiracjach, między innymi co stało się inspiracją dla tytułu książki „Ulubiony bilbord Papieża”. Całe, bardzo ciepłe i refleksyjne wystąpienie Ojca Leona przetykane było wieloma anegdotami, dowcipami, świadczącymi o wielkim poczuciu humoru, oraz dystansie do swojej osoby.

Ojciec odpowiadał też na pytania zadawane przez uczestników spotkania, a na koniec podpisywał książki swojego autorstwa, które można było nabyć podczas spotkania.

Spotkanie z Ojcem Leonem Knabitem  było kolejnym z cyklu „Nie bójmy się marzeń – Koszyckie Spotkania z Wybitnymi Ludźmi”. Cykl realizowany jest w zakresie Małych Projektów - Oś 4 Leader w ramach PROW 2007 – 2013, Działanie 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów.

Zdjęcia