BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1965
mod_vvisit_counterWczoraj1935
mod_vvisit_counterW tym tygodniu9813
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień13120
mod_vvisit_counterObecny miesiąc39556
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc52494
mod_vvisit_counterŁącznie6690325

Online (20 minut temu): 22
Twój IP: 3.80.3.192
,
Dzisiaj: Paź 21, 2021
Zmiana przepisów meldunkowych PDF Drukuj Email
czwartek, 17 stycznia 2013 10:24

Od 1 stycznia 2013 roku, wyeliminowane zostały uciążliwe przepisy związane z zameldowaniem.
Urząd Gminy Koszyce informuje, że z dniem 31 grudnia 2012 roku weszła w życie ustawa z dnia 7 grudnia 2012 roku o zmianie ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2012 r., poz. 1407).

Wskazana ustawa wprowadza wiele ułatwień dla osób wykonujących obowiązek meldunkowy, t.j.:

  • zniesienie obowiązku zameldowania obywateli polskich, obywateli UE, obywateli państw EFTA (Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu) stron EOG (Europejskiego Obszaru Gospodarczego) oraz obywateli Konfederacji Szwajcarskiej na pobyt czasowy, nie przekraczający trzech miesięcy,
  • zniesienie obowiązku meldunkowego wczasowiczów i turystów,
  • zniesienie obowiązku właścicieli, dozorców i administratorów nieruchomości oraz zakładów pracy dotyczącego weryfikowania wypełniania meldunku przez mieszkańców lub pracowników,
  • umożliwienie dopełnienia formalności meldunkowych w urzędzie przez ustanowionego pełnomocnika,
  • wprowadzenie możliwości automatycznego wymeldowania przy zameldowaniu
    w nowym miejscu,
  • wydłużenie terminu na realizacje obowiązku meldunkowego z 4 do 30 dni oraz zniesienie sankcji karnych dla obywateli polskich, obywateli UE, obywateli państw EFTA (Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu), stron EOG (Europejskiego Obszaru Gospodarczego) oraz obywateli Konfederacji Szwajcarskiej za niedopełnienie obowiązku meldunkowego,
  • odstąpienie od konieczności zgłaszania przy dopełnieniu obowiązku meldunkowego informacji o wykształceniu, obowiązku wojskowym oraz przedkładania wojskowego dokumentu osobistego,
  • wydłużenie okresów wyjazdów zagranicznych podlegających zgłoszeniu w organie ewidencji ludności z 3 do 6 miesięcy.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, proszę kontaktować się z pracownikami Ewidencji Ludności tut. Urzędu, pok. nr 1 w godzinach od 8:30-15:30 lub pod nr telefonu 41 35 14 048 wew. 23, którzy udzielą Państwu niezbędnych wyjaśnień.