BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1930
mod_vvisit_counterWczoraj1773
mod_vvisit_counterW tym tygodniu9519
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień12206
mod_vvisit_counterObecny miesiąc39888
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc65406
mod_vvisit_counterŁącznie2366585

Online (20 minut temu): 35
Twój IP: 54.224.214.93
,
Dzisiaj: Wrz 20, 2017
Projekt „Koszyckie Spotkania z Wybitnymi Ludźmi” dobiega końca PDF Drukuj Email

Pomału dobiega końca realizacja trwającego od września 2012r. projektu pod nazwą „ Nie bójmy się marzeń – Koszyckie Spotkania z Wybitnymi Ludźmi”. Realizatorem projektu jest Muzeum Ziemi Koszyckiej im. Stanisława Boducha w Koszycach.

 

W ostatnim czasie w ramach projektu odbyły się dwa spotkania oraz koncert noworoczny pn. „Pożegnanie karnawału”.

29 stycznia gościem Muzeum był Tadeusz Trzmiel – I Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa, który opowiadał o swojej drodze zawodowej, pracy samorządowca, najważniejszych inwestycjach miasta Krakowa, planach na przyszłość. Odpowiadał też na pytania zadawane przez uczestników spotkania, dotyczące budowy obwodnic Krakowa, komunikacji miejskiej, obszaru metropolitalnego oraz innych zagadnień z życia wielkiego miasta. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych  Koszyc, gmin sąsiednich tj., Szczurowej i Nowego Brzeska  oraz młodzież koszyckiego gimnazjum.

Zdjęcia

Gościem kolejnego spotkania , 1 lutego był Ignacy Stojek – muzyk, aranżer, pedagog, a także kolekcjoner zabytkowych instrumentów dętych. Na spotkanie przywiózł kolekcję klarnetów i saksofonów, o których opowiadał. Na każdym z prezentowanych instrumentów zagrał krótki koncert, dostosowany do charakteru instrumentu. Akompaniował mu na gitarze Piotr Skwara.

Opowiadał o swojej edukacji muzycznej, którą rozpoczął jako kilkuletni chłopiec pod okiem swojego ojca akordeonisty, następnie liceum muzyczne, później Akademia Muzyczna w Krakowie. Już podczas studiów nawiązał współpracę z zespołami jazowymi z którymi koncertował po świecie. Później jak mówi ustatkował się i rozpoczął pracę wykładowcy w szkole muzycznej, prowadząc też znane krakowskie zespoły. Na zakończenie spotkania muzycy urządzili mini warsztaty muzyczne. Pan Ignacy Stojek poprosił uczniów, którzy uczą się grać na instrumentach do wspólnego grania. Na prędce rozpisał nuty i wspólnie próbowano zagrać znany utwór „Gdy wszyscy święci idą do nieba”.

Zdjęcia

Zdjęcia z konceru