BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj81
mod_vvisit_counterWczoraj3198
mod_vvisit_counterW tym tygodniu10282
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień9349
mod_vvisit_counterObecny miesiąc51122
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc80305
mod_vvisit_counterŁącznie2697325

Online (20 minut temu): 21
Twój IP: 54.82.57.154
,
Dzisiaj: Sty 24, 2018
Projekt „Koszyckie Spotkania z Wybitnymi Ludźmi” dobiega końca PDF Drukuj Email

Pomału dobiega końca realizacja trwającego od września 2012r. projektu pod nazwą „ Nie bójmy się marzeń – Koszyckie Spotkania z Wybitnymi Ludźmi”. Realizatorem projektu jest Muzeum Ziemi Koszyckiej im. Stanisława Boducha w Koszycach.

 

W ostatnim czasie w ramach projektu odbyły się dwa spotkania oraz koncert noworoczny pn. „Pożegnanie karnawału”.

29 stycznia gościem Muzeum był Tadeusz Trzmiel – I Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa, który opowiadał o swojej drodze zawodowej, pracy samorządowca, najważniejszych inwestycjach miasta Krakowa, planach na przyszłość. Odpowiadał też na pytania zadawane przez uczestników spotkania, dotyczące budowy obwodnic Krakowa, komunikacji miejskiej, obszaru metropolitalnego oraz innych zagadnień z życia wielkiego miasta. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych  Koszyc, gmin sąsiednich tj., Szczurowej i Nowego Brzeska  oraz młodzież koszyckiego gimnazjum.

Zdjęcia

Gościem kolejnego spotkania , 1 lutego był Ignacy Stojek – muzyk, aranżer, pedagog, a także kolekcjoner zabytkowych instrumentów dętych. Na spotkanie przywiózł kolekcję klarnetów i saksofonów, o których opowiadał. Na każdym z prezentowanych instrumentów zagrał krótki koncert, dostosowany do charakteru instrumentu. Akompaniował mu na gitarze Piotr Skwara.

Opowiadał o swojej edukacji muzycznej, którą rozpoczął jako kilkuletni chłopiec pod okiem swojego ojca akordeonisty, następnie liceum muzyczne, później Akademia Muzyczna w Krakowie. Już podczas studiów nawiązał współpracę z zespołami jazowymi z którymi koncertował po świecie. Później jak mówi ustatkował się i rozpoczął pracę wykładowcy w szkole muzycznej, prowadząc też znane krakowskie zespoły. Na zakończenie spotkania muzycy urządzili mini warsztaty muzyczne. Pan Ignacy Stojek poprosił uczniów, którzy uczą się grać na instrumentach do wspólnego grania. Na prędce rozpisał nuty i wspólnie próbowano zagrać znany utwór „Gdy wszyscy święci idą do nieba”.

Zdjęcia

Zdjęcia z konceru

 

Szukaj

Biuro Obsługi Petenta

Formularze do pobrania

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl