BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj789
mod_vvisit_counterWczoraj1773
mod_vvisit_counterW tym tygodniu6500
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień12767
mod_vvisit_counterObecny miesiąc38747
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc65406
mod_vvisit_counterŁącznie2365444

Online (20 minut temu): 31
Twój IP: 54.224.158.232
,
Dzisiaj: Wrz 20, 2017
Wspieranie osób starszych w integracji z młodzieżą w ramach Europejskiego Roku Aktywności Osób starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. PDF Drukuj Email

Od 15.11.2012 r na terenie Gminy  Koszyce rozpoczął działalność Ośrodek Wsparcia , którego opiekunem jest p. Krystyna Czarnercka-Ćwiertka członek Stowarzyszenia Szreniawa 2010.

Rok 2012 został ogłoszony Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej . To dobry czas aby w zawirowaniach dnia codziennego , w natłoku spraw zawodowych dostrzec potrzeby osób starszych i samotnych , spróbować zbudować most porozumienia , wykształtować świat wartości .

Dzięki współfinansowaniu przez Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie jak również Wójta Gminy w Koszycach w dniu 15.11.2012 r, na terenie Gminy Koszyce swą działalność rozpoczął Ośrodek Wsparcia zrzeszający dwudziestu członków ( 13 osób starszych i 7 dzieci )

Spotkania odbywają się 3 razy w tygodniu : wtorek, środa i piątek w godz. 14.00 do 18.00 w budynku Centrum Oświatowego w Koszycach . Spotkania mają na celu zacieśnienie więzi wielopokoleniowej , zwiększenie poczucia własnej wartości , promowanie działań samopomocowych. Podczas zajęć uczestnicy są aktywizowanie do wspólnej pracy , do wymiany umiejętności , oraz doświadczeń . Organizowane są warsztaty np. rękodzieła( malowanie na szkle, wykonywanie ozdób świątecznych ) zajęcia kulinarne itp.

29.11.2012 r odbyło się Andrzejkowe spotkanie , które w miłej , rodzinnej atmosferze zbliżyły uczestników .

W miesiącu grudniu uczestnicy skorzystali z wielu rozwijających , integrujących zajęć takich  jak przeszkolenie w zakresie pierwszej pomocy , spotkanie z osobą zajmującą się medycyną naturalną –zielarstwo , promowanie zdrowego trybu życia , wyjazd do kina.

Zdjęcia