BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj928
mod_vvisit_counterWczoraj1635
mod_vvisit_counterW tym tygodniu10543
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień15070
mod_vvisit_counterObecny miesiąc76786
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc71750
mod_vvisit_counterŁącznie5995437

Online (20 minut temu): 16
Twój IP: 35.170.78.142
,
Dzisiaj: Oct 31, 2020
Wystawa unikatowych instrumentów muzycznych PDF Print E-mail
Wednesday, 30 October 2013 14:24

25 października 2013r. w Sali Muzeum Ziemi Koszyckiej odbył się wernisaż unikatowych unikatowych instrumentów muzycznych pochodzących z prywatnej kolekcji Pani Grażyny Łoś i Pana Romana Krysta z Częstochowy. W uroczystym otwarciu wystawy udział wzięli: Pan Stanisław Rybak – Wójt Gminy Koszyce, Pani Lidia Skrzyniarz - Wizytator Centrum Edukacji Artystycznej, Pani Izabela Szota – Dyrektor Szkoły Muzycznej w Wieliczce.

 

Po wystąpieniach gospodarza gminy Pana Stanisława Rybaka i gości oficjalnego otwarcia wystawy dokonali Pani Grażyna Łoś i Pan Roman Kryst – właściciele kolekcji. W swoim wystąpieniu przybliżyli zebranym historię powstania tak wspaniałych, bezcennych zbiorów instrumentów muzycznych. Na wystawie prezentowanych jest 166 instrumentów z XIX i XX wieku. Są to m.in. : fisharmonie liczące ponad 200 lat, koncertyny, harmonie polskie, włoskie, niemieckie, rosyjskie, belgijskie, polskie akordeony , których nazwy pochodzą od narodowych tańców: polonez, kujawiak, mazur, oraz organy, gęśle, lira, i wiele innych.

W drugiej części wernisażu młodzież ze szkoły muzycznej w Wieliczce zaprezentowała koncert w repertuarze którego znalazły się utwory wybitnych kompozytorów polskich i zagranicznych. Po zakończeniu uroczystości otwarcia wystawy jej uczestnicy zwiedzili bogatą kolekcję instrumentów, gdzie Pani Grażyna Łoś i Pan Roman Kryst  udzielali informacji dotyczących zgromadzonych zbiorów oraz odpowiadali na pytania. Wystawa czynna będzie do 24 listopada 2013r. Wszystkich zainteresowanych zarówno młodzież jak i dorosłych zapraszamy do jej zwiedzania.

Wstęp wolny.

Jest możliwość zorganizowania warsztatów muzycznych dla młodzieży, które poprowadzą Pani Grażyna Łoś i Pan Roman Kryst. Kontakt telefoniczny: 41 3514322, kom. 509684436.

Serdecznie zapraszamy.

Zdjęcia

 

Szukaj

Status miasta dla Koszyc

Status miasta dla Koszyc

Formularze do pobrania

Formularze do pobrania

Potwierdzanie Profilu Zaufanego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

Rodzina 500 plus

Dobry Start 300 dla ucznia

Znajdź nas na facebooku

 

Mapa Gminy

Mapa Gminy Koszyce - system informacji przestrzennej

Mapa Gminy Koszyce

Gmina Koszyce w Google Maps

Turystyka

Syst. Inf. Przestrzennej

biay

Filmy promocyjne

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Gmina Koszyce - Film promocyjny

Film promocyjny - Moja mała Ojczyzna

koszyce-1-m

Miasta partnerskie

Crisolles  Crisolles

Zaleszczyki  Zaleszczyki

HUN_Derecske_COADerecske

Wirtualna wycieczka

Wirtualna wycieczka

Muzeum Ziemi Koszyckiej

{nomultithumbs}

Gospodarka Komunalna

Strona internetowa Gminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszycach

Nieodpłatna Pomoc Prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Kącik przedsiębiorcy

Link do strony biznes.gov.pl