BrowseIn35Languages

Browse this website in:

Odsłon

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj313
mod_vvisit_counterWczoraj2102
mod_vvisit_counterW tym tygodniu10119
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień12767
mod_vvisit_counterObecny miesiąc42366
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc65406
mod_vvisit_counterŁącznie2369063

Online (20 minut temu): 18
Twój IP: 54.224.230.51
,
Dzisiaj: Wrz 22, 2017
Koncert kolęd i pastorałek w Muzeum PDF Drukuj Email

26 stycznia 2015r. w Muzeum Ziemi Koszyckiej im. Stanisława Boducha w Koszycach odbyło się posumowanie konkursu szopek bożonarodzeniowych o raz przeglądu kolęd i pastorałek. W drugiej części spotkania laureaci przeglądu i zaproszeni wykonawcy zaprezentowali licznie zgromadzonej widowni kolędy i pastorałki.

 

W konkursie szopek bożonarodzeniowych wzięło udział 56 prac przygotowanych przez młodzież z następujących szkól: SP w Sierosławicach, SP Dobiesławicach, SP w Koczanowie, SP w Książnicach Wielkich, SP Śmiłowicach, SP Nowym Brzesku, Gimnazjum w Koczanowie, Gimnazjum w Proszowicach, Gimnazjum w Kazimierzy Wielkiej. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.

W przeglądzie kolęd i pastorałek udział wzięła młodzież z 21 placówek: szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich, placówek kulturalnych i stowarzyszeń.

Wyniki konkursu:

Szkoły podstawowe kl. I – III kategoria soliści.

  1. Miejsce – Barbara Luty SP Książnice Wielkie
  2. Miejsce – Wiktoria Caba  SP Nowe Brzesko
  3. Miejsce – Wiktoria Poszwa SP Nowe Brzesko

Szkoły podstawowe kl. IV – VI kategoria

Soliści

  1. Miejsce – Justyna Sikora SP Pałecznica, Nikola Wróbel SP Opatowiec, Marcin Grzyb SP Książnice Wielkie, Olga Czarnecka SP Książnice Wielkie.
  2. Miejsce – Aleksandra Armatys SP Nowe Brzesko
  3. Miejsce – Patrycja Niedźwiedź SP Bejsce

Duety

  1. Miejsce – Emilia Kozioł – Nikola Kozioł SP Opatowiec, Paulina Grudzień – Filip Sagan SP Dobiesławice.
  2. Miejsce – Wiktoria Rusiecka – Alicja Witkowska SP Bejsce,

Zespoły

I . Miejsce – Zespół wokalny SP Nowe Brzesko, Zespól wokalny SP Sierosławice

Gimnazja

Soliści

  1. Miejsce – Justyna Niedopytalska Gimnazjum Pałecznica, Aleksandra Brudnik Gimnazjum Nowe Brzesko, Jakub Sowa Gimnazjum Koczanów, Justyna Tomczyk Gimnazjum Koszyce.

Duety

  1. Miejsce – Aleksandra Maj – Karolina Żelazowska Gimnazjum Koszyce

Zespoły

  1. Miejsce – Zespół Wokalny Gimnazjum Sierosławice

Szkoły średnie

Soliści

  1. Miejsce – Klaudia Kozioł, Piotr Parada LO w Kazimierzy Wielkiej

Duety

  1. Miejsce – Anna Szwajca – Klaudia Wajda LO Proszowice

Zespoły

  1. Miejsce – Zespół Wokalny LO Kazimierza Wielka

Placówki kulturalne

Soliści

  1. Miejsce – Martyna Bugaj – Kazimierski Ośrodek Kultury w Kazimierzy Wielkiej

Zespoły

  1. Miejsce – Kwartet z Centrum Kultury i Promocji w Wawrzeńczycach oraz Stowarzyszenie Folklorystyczne „KUŹNIA” z Igołomii – Zespół „Alebabki”

Szkoła Muzyczna I Stopnia w Koszycach

Soliści

Wiktoria Maj

Duet

Maja Klita i Małgorzata Kowalczyk

Zespoły

  1. Miejsce – Dziecięcy Zespół Wokalny

Sponsorami nagród dla uczestników konkursu i przeglądu byli: Stanisław Rybak – Wójt Gminy Koszyce, Nadwiślańska Grupa Działania EO Cenoma , reprezentowana przez Dyr. Panią Bogusławę Daniel-Zieja.

W dalszej części spotkania odbył się koncert  kolęd i pastorałek w wykonaniu: laureatów przeglądu, Zespołu pod kierownictwem Ireneusza Górskiego z Kazimierskiego Ośrodka Kultury. Na zakończenie wystąpił ks. Michał Haśnik z parafii Podwyższenia Krzyża w Kazimierzy Wielkiej, który zaprosił do wspólnego kolędowania wszystkich uczestników spotkania.

Zdjęcia